Центр прав людини ZMINA відзначає 12 років створення | Центр прав людини ZMINA

Центр прав людини ZMINA відзначає 12 років створення

A+ A-

Сьогодні, 15 серпня, Центр прав людини ZMINA святкує 12 років заснування організації. 

За ці роки наша команда впровадила десятки проєктів, націлених на захист прав людини: документували воєнні злочини Росії та допомагали постраждалим від цих злочинів; говорили про злочини РФ під час сотень поїздок в інші країни; стежили за становищем громадянського суспільства в Україні та підтримували активістів, волонтерів, правозахисників; адвокатували питання прав переселенців та людей, які залишились в окупації; привертали увагу до злочинів, які Росія вчиняє проти наших людей на окупованих територіях, зокрема, у Криму; працювали над тим, щоб українське законодавство не загрожувало права людини, а також боролися за покращення судової системи тощо. Крім того, ми щоденно висвітлюємо на нашому сайті zmina.info та у соціальних мережах ситуацію із правами людини в Україні та світі.

Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик розповіла, що історія ZMINA розпочалася ще раніше:

“Насправді все почалося у 2011 році, бо перші дев’ять місяців наша організація не мала статусу юридичної особи. Ми почали працювати як ініціативна група журналістів і комунікаційників, які вболівали за права людини. Це були часи правління Віктора Януковича, почалися спроби згортання демократії, треба було боронити цінності. Тоді ми разом із Максимом Буткевичем і Мариною Говорухою створили Центр інформації про права людини, адже прагнули доносити і до суспільства всередині країни, і до міжнародних організацій, що відбувається з правами людини в країні”.

Печончик додала, що Центр інформації про права людини, який згодом став ZMINA, пережив події Євромайдану, російської агресії з 2014 року, окупацію Криму та вторгнення на Донбасі — це все також трансформувало організацію.

“За цей час змінилися і ми. ZMINA документує порушення прав людини і воєнні злочини – в окупації і на підконтрольних територіях, відкрила медіаресурс, де щодня висвітлює ситуацію, поширює контент на понад 150 тисяч фолловерів у соцмережах, а цього року ми запустили аудіоподкасти і відео на YouTube. Ми готуємо якісні і глибокі дослідження, працюємо із владою, щоб просувати закони в інтересах прав людини, зупиняємо загрозливі і небезпечні законопроєкти, доносимо інформацію до міжнародних організацій і іноземних урядів, проводимо навчання з прав людини для журналістів і активістів, надаємо допомогу правозахисникам в біді і потерпілим від катувань”, — коментує Тетяна Печончик.

На фото лише половина нашої команди

За ці роки команда ZMINA збільшилася майже до півсотні, а співробітники організації щодня працюють заради місії – будувати країну, де кожна людина може захистити свої права.

“Наше найбільше бажання сьогодні – щоб був звільнений із російського полону наш співзасновник і член правління Максим Буткевич. Давайте продовжувати боротися за звільнення Максима, щоб ми могли його обняти у Києві і наступний день народження відсвяткувати усі разом!”, — закликала голова ZMINA.