“Дивні відчуття, коли закінчуєш лекцію про Другу світову війну – і у твоєму місті починається окупація”: Ольга Скрипник про Крим | Центр прав людини ZMINA

“Дивні відчуття, коли закінчуєш лекцію про Другу світову війну – і у твоєму місті починається окупація”: Ольга Скрипник про Крим

A+ A-

Ольга Скрипник, викладачка Кримського гуманітарного університету, активістка й на той момент голова Центру громадянської просвіти “Альменда”, яка працювала з молоддю, поширюючи питання прав людини за допомогою документального кіно та висвітлюючи події з історії, не могла й уявити, що колись усе, що написано в книжках, буде відбуватися навколо, і вона стане свідком окупації свого рідного Криму Росією.

“Дивні відчуття, коли закінчуєш лекцію про Другу світову війну – і у твоєму місті починається окупація. Тільки минуло вже багато років, ми живемо в сучасному світі, і раптом війна і окупація стають твоєю реальністю…”, – згадує Ольга.  

Зважаючи на свій правозахисний досвід, Ольга Скрипник фіксувала все, що відбувалося на території Криму: їздила по військових частинах з чоловіком, Віссаріоном Асєєвим, та іншими колегами, опитувала людей, які постраждали від дій “зелених чоловічків”, спостерігала за ситуацією на мітингах, а також оперативно реагувала на запити від ялтинців. 

Пліч-о-пліч з Ольгою був її чоловік, правозахисник з Осетії, який боровся проти режима Путіна в РФ, а після знайомства з Ольгою захищав права людини в Криму, а саме виходив на нічне патрулювання, організоване на підтримку українських військових, їздив по військових частинах і надав необхідну допомогу українським військовим .

Це лише маленька частина другої історії в рамках інформаційного марафону “Історії родом з Криму”, який проводить Дім прав людини “Крим” та його організації-засновниці (Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група та ЦГП “Альменда”). 

Всю історію, описану в книжці  Ірини Виртосу “Кримський альбом: історії правозахисників”, можна знайти російською та англійською мовами.