Хто такі копи? Експерти презентували сайт щодо взаємодії поліції та громади
Під час неформальної зустрічі за кавою експерти та поліцейські розказали представникам ЗМІ про філософію Community Policing. Вона базується на співпраці поліції, мешканців та місцевого самоврядування у реалізації певних ініціатив задля досягнення безпеки в містах, селах та районах. Організатори також презентували сайт, присвячений взаємодії поліції та громади в Україні — сop.org.ua.
Представники громад, що втілюють власні проекти, Патрульної поліції та організацій, які ці проекти підтримують, говорили про спільний досвід роботи та свої ініціативи.
Наприклад, про Офіс безпеки в м. Татарбунари, де для місцевого мешканця прийти до представника поліції з ініціативою сьогодні — звична практика. Або про роботу благодійної організації “Конвіктус Україна”, яка у неформальний спосіб допомагає наркозалежним цілого району: консультує наркозалежних та їхні родини, забезпечує їжею та одягом, проводить навчальні ігри для дітей вулиці. Її досвід на майбутнє чиновники хочуть врахувати при створенні Координаційної ради з питань нарко-та алкозалежності при КМДА та міському голові Києва.
Організатори зазначили, що прочитати про співпрацю громадськості та інших державних служб щодо підвищення рівня безпеки через роботу з вразливими групами населення – наркозалежними та засудженими – можна в новій брошурі “Унікальний досвід п’яти ініціатив”. У ній представлені проекти, які втілюють активні громадяни у Києві, Полтаві, Сумах, Тростянці та на Хмельниччині.
Крім того, керівниця проектів Центру інформації про права людини Людмила Янкіна презентувала сайт “Взаємодія поліції та громади”. На сайті можна детально дізнатися про те, що таке CоP, ознайомитися з українським та міжнародним досвідом втілення проектів громадами, а також знайти практичні посібники та контакти для того, аби впровадити власну ініціативу та зробити свій район безпечним.
За словами Людмили Янкіної, важливо, щоб медіа також розповідали про позитивні практики співпраці громад з поліцією.
“Висвітлення теми у медіа впливає на загальні настрої та діяльність населення в аспекті безпеки. Оскільки висвітлюючи позитивний досвід ініціативних мешканців, які власноруч дбають про безпеку там, де живуть, медіа показують, що позитивні зміни та можливості працювати з поліцією та владою є. Це може надихати інших впроваджувати власні ініціативи. А також – це певне заохочення для тих громад, що вже активні. Так вони знатимуть, що цікаві власній державі”, – каже вона.
Водночас Катерина Белугіна начальниця відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції зазначила, що три роки тому поліцейські думали, що самі врятують весь світ.
“Утім, є багато прогалин в законодавстві, які дали нам зрозуміти, що якщо ми не працюватимемо з активістами, громадськими організаціями, якщо ми не слухатимемо громаду, ми не зможемо гарантувати безпеку всім людям. Засмучує, що ЗМІ більш охоче розповсюджують негативну інформацію. Наприклад, я постійно натрапляю на новини на кшталт “розбився поліцейський Prius”. Звісно, негатив є. Але є й хороше. Два роки тому, наприклад, поліцейські пірнули в крижану воду та врятували двох людей. Проте жоден телеканал не захотів зняти про це сюжет. Сумно, що є багато взаємодії, навіть такої, коли діти викликають поліцію, якщо бачать п’яного водія за кермом, коли громада відновлює занедбані майданчики. Важливо про це розповідати”, – резюмувала поліцейська.