Коаліція “Україна. П’ята ранку” у Грузії дискутувала про шлях України до перемоги та ЄС

A+ A-

21-22 листопада представниці коаліції “Україна. П’ята ранку” взяли участь у конференції “Майбутнє починається сьогодні: Реагування на кризу та східна політика Європи”, що пройшла в Тбілісі.

Учасниками заходу були представники громадянського суспільства з Чехії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Франції, України, Молдови. Виконавча директорка Фундації DEJURE Марина Хромих та радниця з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Марія Курінна стали учасницями панельної дискусії “Зміцнення євроінтеграційних перспектив України”.

Марія Курінна та Марина Хромих

Під час дискусії активістки поділилися досвідом впровадження реформ в Україні навіть в умовах дії воєнного стану, запровадженого після повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Марина Хромих нагадала, що у своїй промові перед нападом 24 лютого Путін згадав деякі деталі, що стосуються судової реформи в Україні: “Путін боїться незалежної та демократичної України поруч зі своїм болотом. Тому розглядає наш поступ вперед як серйозну загрозу існування Російської імперії”.

Хромих також наголосила на тому, що європейським країнам варто звернути належну увагу на негативні тенденції порівняння біженців з України, які є справжніми жертвами війни, з росіянами-утікачами від мобілізації.

“Таке порівняння є абсолютно некоректним, тож ні політики, ні прості громадяни не повинні толерувати це”, — зазначила активістка.

Марія Курінна поділилася успіхами адвокації отримання статусу кандидата на членство у ЄС та ратифікації Стамбульської конвенції під час оголошеного воєнного стану, які є важливими ознаками руху за вектором, де права людини є пріоритетом та кожна людина може їх захистити.

Курінна також розповіла про заснування коаліції “Україна. П’ята ранку”, що створена для документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Вона підкреслила: важливо, аби громадянське суспільство Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Чехії, Франції та інших країн говорило публічно про українських зниклих, політичних в’язнів, жертв насильницьких зникнень та полонених і привертало увагу до кожної історії.

“Це може врятувати життя та зменшити ризики нелюдського ставлення, а також дає сигнал воєнним злочинцям, що світ знає про їхні злочини та зробить все для притягнення їх до відповідальності”, — каже Марія Курінна.

Експертка також поділилася досвідом адвокації серед країн Глобального Півдня: ZMINA відвідала країни Африки, штаб-квартиру ООН в Нью-Йорку, де зустрілася з делегаціями відповідних держав, та зробила пресконференцію серед журналістів країн Латинської Америки.

Такі майданчики допомагають розповісти більше про успіхи України, поділитися досвідом з іншими країнами та обговорити спільні плани дій на майбутнє, переконана Курінна.

Організаторами конференції стали People in Need, які підтримують роботу коаліції “Україна. П’ята ранку” з самого початку її створення.