Конференція Crimea Global об’єднала понад 300 учасників з різних країн | Центр прав людини ZMINA

Конференція Crimea Global об’єднала понад 300 учасників з різних країн

A+ A-

З 14 по 16 жовтня в Києві відбулася подія, яка зібрала представників з різних куточків світу, — міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Учасниками стали представники з різних країн світу, зокрема Індії, Індонезії, Катару, Малайзії, Нікарагуа, Уругваю, Кенії, Філіппін, Туреччини, Австрії, Естонії, Аргентини, Мексики, Колумбії, Судану, Італії, Чилі, представники опозиції уряду Ірану та Сирії, які мешкають за межами цих країн.

Конференція об’єднала понад 300 учасників, які брали участь як особисто, так і в онлайн-форматі. У панельних дискусіях взяли участь близько 35 визначних спікерів з країн Азії, Африки, Латинської Америки,  які ділилися своїм досвідом та експертними знаннями з аудиторією. Конференція відбулася за ініціативи Представництва Президента України в Криму.

Організаторами та партнерами стали, зокрема, ГО “Міжнародний центр Української Перемоги”, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Міжнародне партнерство за права людини, Центр прав людини ZMINA, Коаліція “Україна. П’ята ранку” за підтримки Офісу Кримської платформи.

В рамках конференції відбулося дев’ять дискусійних панелей, де учасники обговорювали виклики, пов’язані з російською агресією в Україні та окупацією Криму. Теми панельних дискусій стосувались глобальної енергетичної та продовольчої безпеки, прав людини, деколонізації, нового міжнародного порядку, міжнародної безпеки, забезпечення правосуддя та засудження злочинів Росії на території України. 

Також під час конференції пройшли три сайд-івенти, які були націлені на поглиблення розуміння Кримського півострову, а також один культурний захід в ресторані кримськотатарської кухні. Один із сайд-івентів провела ZMINA, щоб розповісти про те, як війна та насильство під час війни впливає на жінок у різних країнах.

Крім того, учасники та гості конференції побачили роботи української художниці з Криму Марії Куліковської: інсталяції “Шрами”, “Армія клонів ІІ” та “Складки часу / Складки пам’яті”, які осмислюють наслідки російської агресії, зокрема, через призму досвіду жінки.

Таміла Ташева та Тетяна Печончик

“Повномасштабне вторгнення Росії в Україну викликало зростання інтересу до України з боку країн світу. Водночас український громадський та неурядовий сектори почали приділяти більше уваги подіям у різних регіонах за межами ЄС та Північної Америки. Для країн Глобального Півдня Україна стала важливим перспективним партнером у підтримці продовольчої та енергетичної безпеки. Наприклад, кілька країн Африканського континенту, а також Близького Сходу та Південно-Східної Азії зазнали значної нестачі зерна та іншої сільськогосподарської продукції через масштабну війну Росії проти України. Через посилення ізоляції Російської Федерації Москва все інтенсивніше намагається знайти підтримку в країнах Глобального Півдня та поширювати пропаганду про свої дії в Україні. І лише завдяки комплексним та скоординованим діям уряду та громадянського суспільства Україна може розширити свої зв’язки з країнами Глобального Півдня та просувати принципи глобальної справедливості та співпраці”, — зауважила голова ZMINA Тетяна Печончик.

ZMINA долучилася до організації конференції в рамках проєкту “Крим і світ: пізнання України через Південь” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”