Правозахисники починають реформу інституту “прописки”
Координаторка проектів Центру інформації про права людини Людмила Янкіна розповіла журналістам “Громадського радіо” про реформу інституту “прописки”.
Вона планує змінити процедуру реєстрації із дозвільної на повідомчу.
“Є низка колег, які нам допомагають впроваджувати цю реформу. З початку мого вивчення питання вже вдалося створити цілу коаліцію з організацій, які погодилися впроваджувати ці зміни. Їх вже 12. Це організації, які займалися питаннями адвокації та відстоювання інтересів наших цільових аудиторій самої реформи”, — розповіла Людмила.
За її словами, реформа в першу чергу полегшить життя п’ятьом групам населення.
“Є 5 цільових груп, які потребують цій реформі. Це внутрішні мігранти ті, хто протягом 25 років мігрували всередині країни. Вони повноправні члени суспільства. Є ще люди без громадянства, які страждають з цього приводу. Також це переселенці і внутрішньо переміщені особи – жителі Криму і Донбасу, які безпосередньо зараз проживають на окупованих територіях. І це іноземні громадяни, які живуть в Україні і платять податки і які зацікавлені в тому, щоб в Україні все було добре”, — розповіла вона.
На думку Людмили, людина повинна реєструвати нове місце проживання швидко та легко, не проходячи складні та виснажливі бюрократичні процедури.