Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти запросила українські ГО підбити підсумки року | Центр прав людини ZMINA

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти запросила українські ГО підбити підсумки року

A+ A-

20 грудня сім’ї зниклих безвісти та представники громадських організацій, зокрема і Центру прав людини ZMINA, взяли участь у підсумковій зустрічі Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ).

Під час заходу Наталія Охотнікова, радниця з прав людини ZMINA, зазначила, що в організації є проєкти, фокус яких — насильницькі зниклі людей, тортури, депортації. Вона розповіла, що представники ZMINA проводять глибинні інтерв’ю, їздять у польові місії для документування воєнних злочинів, вчинених росіянами. Також приймають телефонні та письмові звернення від громадян.

Ми провели інформаційні кампанії, робили тематичні доповіді, готували дослідження та аналітику. Зокрема, підготували аналітику про катівню у школі на Херсонщині, про депортованих та їх повернення, про колабораційну діяльність, про порятунок кримських політв’язнів, про жіночі камери в херсонському ізоляторі тимчасового тримання, про свавільні затримання активних громадян та посадовців”, – додала Охотнікова.

За словами правозахисниці, ZMINA активно співпрацює з низкою міжнародних організацій (ООН та ОБСЄ). Її представники відвідують країни західної та східної Європи, а також США для інформування експертної спільноти щодо ситуації з правами людини в Україні, та розповідають про воєнні злочини. 

Наприкінці зустрічі виступили Альма Масіч, координаторка програми співпраці МКЗБ з ініціативами громадянського суспільства, та представила план дій на 2024 рік. Вона повідомила про подальшу підтримку МКЗБ об’єднань сімей і запровадження для них у новому році програм.

Також Масіч зазначила, що МКЗБ планує провести інформаційну кампанію за кордоном для українців, які шукають зниклих безвісти. Під час таких заходів родини дізнаються більш детальніше про існуючі інструменти пошуку та ідентифікації загиблих.

“Нова програма має підвищити спроможності громадських організацій, сприяти їхній координації з державними інституціями та підтримати їхню активну участь в процесі пошуку та ідентифікації зниклих”, – пояснила Масіч.