“Наріман: Голос Криму”: ZMINA організовує показ фільму в Брюсселі | Центр прав людини ZMINA

“Наріман: Голос Криму”: ZMINA організовує показ фільму в Брюсселі

A+ A-

Центр прав людини ZMINA спільно з Постійним представництвом Польщі при Європейському Союзі проведуть показ фільму про життя кримського політв’язня Нарімана Джеляла та дискусію експертів-правозахисників обізнаних з ситуацією у Криму. Захід відбудеться 24 травня о 15:00 у Постійному представництві Польщі при ЄС (Av. de Cortenbergh 16, Брюссель). 

18 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день у далекому 1944 році радянська влада почала примусову депортацію корінного народу Криму з його єдиної батьківщини. Нині російська окупаційна влада вдруге – з 2014 року – намагається позбавити кримських татар домівки. 

Їхнім голосом став Наріман Джелял. 

На момент незаконної анексії Криму Наріман Джелял був заступником голови Меджлісу – представницького органу кримськотатарського народу. Він залишився в Криму під російською окупацією і зробив усе, що міг, щоб допомогти тим, хто йому довірився. Коли російська окупаційна влада заборонила діяльність Меджлісу у 2016 році, Наріман продовжив свою роботу з підтримки сімей політв’язнів та підвищення обізнаності про порушення прав людини в Криму. У 2021 році його та ще двох активістів засудили за сфабрикованими звинуваченнями від 13 до 17 років позбавлення волі. 

Гості заходу переглянуть документальний фільм про Нарімана Джеляла “Наріман: Голос Криму” режисерки Анни Цигими. Фільм демонструватиметься українською та російською мовами з англійськими субтитрами. 

Показ відкриють Постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садош та депутатка Європарламенту Анна Фотига. Після цього відбудеться дискусія про долю Нарімана Джеляла та переслідування кримських татар на території тимчасово окупованого Криму. 

Модераторка: Нора Вегофсітс, Фонд Будинків прав людини 

Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA  

Левіза Джелял, дружина Нарімана Джеляла (онлайн) 

Гульнара Абдулаєва, історикиня і журналістка кримськотатарського походження, героїня фільму 

Реєстрація відкрита тут.