Постраждалі від війни: які проблеми має розв’язати держава в захисті прав українців

A+ A-

Коаліція громадських організацій, що опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії Росії проти України, підготувала перелік найважливіших проблем у захисті прав постраждалих від війни.

Ілюстративне фото / УП

Ще з 2014 року існувало багато проблем, які спричинило російське вторгнення та анексія Криму, однак після початку повномасштабної війни кількість питань, над розв’язанням яких працює коаліція, зросла в рази. 

Сьогодні коаліція визначає для себе такі ключові питання:

  • Відсутність комплексної системи евакуації цивільного населення із зони бойових дій і наближених до неї територій.
  • Відсутність належного обліку внутрішніх переселенців та вивчення їхніх потреб як у громадах, що приймають, так і на загальнонаціональному рівні.
  • Умови проживання в багатьох місцях компактного поселення (МКП) залишаються неналежними, а кількість місць для поселення ВПО – недостатньою. Крім того, відсутні перевірені та оновлені дані щодо потреб переселенців у житлі та його характері, зокрема для забезпечення інтересів людей з інвалідністю, багатодітних сімей тощо.
  • Невирішеним залишається питання зарахування до навчальних закладів осіб, які не мають паспортних документів України (не змогли отримати або втратили їх). Також є потреба в підтвердженні освітніх кваліфікацій для молоді, яка залишилася для продовження навчання на ТОТ і там здобула відповідну освітню кваліфікацію.
  • Громадяни України, які проживають на ТОТ чи виїхали звідти, стикаються зі значними складнощами в оформленні документів, зокрема документів про народження дитини, документів, що посвідчують особу та підтверджують її належність до громадянства України.

З детальним описом цих та інших ключових проблем, а також шляхами їхнього розв’язання можна ознайомитись у документі, що доступний українською мовою за посиланням.

Наразі до складу коаліції входять ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, ГО “Донбас СОС”, ГО “Крим SOS”, БФ “Право на Захист”, БФ “Восток SOS”, БО “БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, ГО “Центр прав людини ZMINA” та ГО “Кримська правозахисна група”.