Правозахисники поговорили з депутатами про дискримінацію | Центр прав людини ZMINA

Правозахисники поговорили з депутатами про дискримінацію

A+ A-

19-20 травня Коаліція з протидії дискримінації в Україні взяла участь в ярмарку організацій, що відбулась в стінах Верховної Ради України.

Організатор заходу – програма USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво” – вже всьоме запрошувала організації, що надають технічну, аналітичну та консультативну допомогу українському парламенту.

Представники та представниці Коаліції з протидії дискримінації в Україні презентували свою діяльність та в режимі “запитання-відповідь” розповіли про ситуацію із запобіганням та протидією дискримінації в Україні. Також спеціально до події Коаліція розробила інфографіку “Що треба змінити у законодавстві у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні?”.

“На основі рекомендацій від міжнародних організацій та висновків експертів і експерток більш ніж 50 організацій, що входять до Коаліції, ми склали орієнтири для законодавців. Там – перелік дискримінаційних норм, що діють, список положень законодавства, що треба вдосконалювати, та пропоновані антидискримінаційні норми, які треба впровадити. Сподіваємось, що цей документ стане “шпаргалкою” для депутатів, які дійсно прагнуть євроінтеграції та захисту прав людей“, — зазначив Назарій Боярський, співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні. 

Окремо було презентовано інформаційну кампанію “Дискримінація обмежує. Протидій!”, що реалізовує Коаліція разом із партнерами. Адже народні депутати теж потребують покращення своїх знань про дискримінацію. Зокрема, з ними поспілкувалась представниця інформаційної кампанії Марина Говорухіна.

Спілкування з народними депутатами вселило в мене надію. Не все так погано, як могло би бути. Проте, очевидним є той факт, що нашим народним обранцям потрібно проходити базовий курс з прав людини. Адже, ухвалюючи закони та приймаючи рішення за всіх українців, депутати повинні мати базове розуміння, що таке права людини і як запобігти їх порушенню. А також непогано було б, якби вони знали, які закони вже існують в країні. З цим, як виявилось, є проблеми, в чому незабаром ви зможете переконатися, переглянувши наш соціальний експеримент з Верховної Ради“, — ділиться враженнями Марина Говорухіна.

Довідково:

Коаліція з протидії дискримінації в Україні — це об’єднання організацій громадянського суспільства та незалежних експертів, яке солідарно працює в інтересах дискримінованих в Україні груп для досягнення дійсної рівності. Коаліція з протидії дискримінації в Україні була заснована 5 квітня 2011 року як всеукраїнська недержавна громадська правозахисна ініціатива шляхом підписання українськими неурядовими організаціями спеціального Меморандуму. Наразі Меморандум Коаліції підтримано представниками більш ніж 50 українських організацій.

Інформаційна кампанія “Дискримінація обмежує. Протидій!” — це ініціатива Коаліції з протидії дискримінації в Україні з низкою партнерів, серед яких —  Офіс Уповноваженого ВР з прав людини та Міжнародний фонд “Відродження”, Центр інформації про права людини. Її основні завдання: розказати, що таке дискримінація і чому це погано; показати конкретні приклади дискримінації; навчити, як захищатися від дискримінації.