Представниця Центру взяла участь у першому засіданні Експертної ради з прав людини
6 жовтня відбулася перша зустріч Експертної ради з прав людини при Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Під час засідання експерти різних громадських організацій обговорили нагальні проблеми у сфері прав людини, поділилися планами розвитку ради, а також обрали секретаря – ним став виконавчий директор ВБО “Точка опори” Богдан Глоба.
За словами голови парламентського комітету Григорія Немирі, співпраця Комітету з Експертною радою – це дорога з двостороннім рухом: Комітет може звертатися до експертів за висновками, а експерти, в свою чергу, звертають увагу членів Комітету на законодавчі прогалини.
Представник Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко зауважив, що необхідно створити план законодавчих ініціатив і координувати його з парламентським Комітетом.
Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко наголосила на необхідності розгляду Радою питань, пов’язаних з виборчим законодавством, захистом прав національних меншин та ситуацією у Криму.
Голова Східноєвропейського центру громадських ініціатив (Луганськ), координатор громадської коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” Володимир Щербаченко закликав приділяти увагу порушенням прав людини під час військового конфлікту на сході України.
Також йшлося про забезпечення прав і свобод переселенців, включаючи забезпечення виборчого права цієї категорії громадян України на виборах 25 жовтня.
“Ми повинні допомогти цим людям і мати на увазі, що не всі переселенці в змозі отримати офіційний статус внутрішньо переміщених осіб“,- сказала представник ГО “Донбас SOS“ Олександра Дворецька. Вона наголосила на необхідності ухвалення парламентом законопроекту № 2166, розробленого за участі громадських організацій, який посилить гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
У засіданні Експертної ради взяла участь представниця Центру інформації про права людини Наталя Новик.
Експертна рада налічує у своєму складі 32 члени, які не один рік працюють у сфері захисту прав людини. Було ухвалене рішення, що рада буде збиратися раз на квартал на чергові засідання і за необхідністю – на позачергові.