“Професійні діалоги”. У рамках Тижня пам’яті Георгія Ґонґадзе відбудуться зустрічі з студентами | Центр прав людини ZMINA

“Професійні діалоги”. У рамках Тижня пам’яті Георгія Ґонґадзе відбудуться зустрічі з студентами

A+ A-

Премія імені Георгія Ґонґадзе у рамках Тижня пам’яті журналіста проведе закриті зустрічі для студентів з провідними фахівцями у сфері медіа, комунікаціій і правозахисту.

Зустрічі триватимуть протягом тижня з 16 вересня, дня вбивства Георгія Ґонґадзе.

У “Професійних діалогах” візьмуть участь здобувачі освіти таких вишів:

  • Харківський національний університет імені Василя Каразіна
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
  • Волинський національний університет імені Лесі Українки
  • Києво-Могилянська Бізнес Школа (KMBS)
  • Школа журналістики Маріупольського державного університету у Києві
  • Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик розповість про документування злочинів та розслідування злочинів РФ.

“Покоління змінюються, але боротьба триває. Георгій своїм життям обстоював цінності свободи слова. Його насильницьке зникнення і потім убивство стало потрясінням для усієї журналістської спільноти, для країни. І стало поштовхом для зародження руху спротиву тиранії і скочуванню України в авторитаризм. Численні виступи журналістів, акції “Україна без Кучми”, подальші революції. Георгій пробудив багатьох. Початок 2000-х це був час, коли Росія повернула не туди і дозволила знищити зародки демократичних інститутів, а Україна навпаки обрала шлях свободи. Постать Георгія Ґонґадзе є знаковою у цьому виборі”, розповідає Тетяна Печончик.

Головна редакторка та співзасновниця видання The Kyiv Independent Ольга Руденко виступить на тему посилення “українського голосу” у світових медіа.

“Думаю, молодим журналістам дуже важливо відчувати, що за ними стоять такі фігури, як Георгій Ґонґазде, попередні покоління, які боролися – а інколи, гинули – за свободу слова. Так ми пам’ятаємо, що ті свободи, які в нас є сьогодні, виборені, а не подаровані. Це одночасно і підтримує, і накладає відповідальність: адже ми не просто маємо цінувати свободу займатись журналістикою, а ще й берегти її від зазіхань людей, які сприймають незалежну журналістику, як загрозу. Тому чудово, що проходять дні памʼяті і професійні діалоги, присвячені Георгію Ґонґазде – адже це можливість нагадати один одному про наші спільні цінності і їх походження.”, – каже Ольга Руденко.

Засновниця та керівниця незалежної розслідувальної агенції “Слідство.Інфо” Анна Бабінець розкаже про розслідувальну журналістику, принципи та підходи в умовах війни. 

“Важливо пам’ятати, що ключовим завданням журналістів є контролювати владу, стежити за тим, щоб посадовці добре робили свою роботу. Тоді і наша, журналістська робота буде зроблена добре. Так працював Георгій і так має працювати кожен з нас”, – переконана Анна Бабінець.

Засновник та головний редактор “Європейської правди” Сергій Сидоренко розкаже студентам про міжнародну журналістику.

Шеф-редакторка Reporters, співзасновниця The Ukrainians Media Марічка Паплаускайте поділиться своїм баченням сторітелінгу та “чутливої” журналістики під час війни.

Часом однієї зустрічі із тим, хто вже у професії, буває достатньо, аби обрати напрям подальшого руху. Журналістика це така сфера, де роль грає не лише досвід чи талант, але й упертість та любов до справи, яку робиш. Тож для мене професійні розмови зі студентами це саме та можливість не лише передати поколінню за нами набуте й вивчене, але й поділитися із ними цією любовʼю до фаху, до людей, до історій. Запалити їх і надихнути шукати себе у професії, – вважає Марічка Паплаускайте.

Журналістка, радіоведуча, медіаекспертка і медіатренерка Тетяна Трощинська виступить з темою “Медіа та суспільство: як впливають одне на одного під час війни?”. Модеруватиме зустріч українська журналістка, громадська діячка Діана Дуцик.

Георгій був про сміливість і був про свободу. За останні десятиліття українська журналістика пройшла складний шлях, та ці цінності стають дедалі важливішими для дуже багатьох з нас. Це те, що об’єднує покоління в журналістиці, що одразу вказує на спільне. Ми стаємо солідарнішими, але нам важливо триматися разом, і тоді ми здатні впливати і підтримувати тих, хто нас читає, слухає, дивиться, довіряє”, – каже Тетяна.

Зустріч з Тетяно Трощинською буде відкритою, за попередньою реєстрацією https://bit.ly/4ee1xME. 17 вересня 2024, 18:30 (початок), Києво-Могилянська бізнес-школа, вулиця Волоська, 8/5 (4 корпус, 4 поверх).

Також серед лекторів воєнний кореспондент засновник інтерактивного проєкту Frontliner Андрій Дубчак та інші фіналісти, лауреати Премії імені Георгія Ґонґадзе. 

Тиждень пам’яті Георгія Ґонґадзе ініційований Премією імені Георгія Ґонґадзе та приурочений до 24-х роковин вбивства. У рамках тижня Премія спільно з Національним музеєм Революції Гідності також презентує тимчасову Алею пам’яті Георгія на Конрактовій площі у Києві. Інформаційний партнер Тижня пам’яті – “Детектор медіа”.

Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням “Українська правда”. Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Георгія Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Тетяна Трощинська (2024), Богдан Логвиненко (2023), Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).