Реінтеграція на паузі? Наслідки можливої ліквідації Мінреінтеграції
18 вересня, об 11:00, в ІА Інтерфакс (Київ, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться брифінг “Реінтеграція на паузі? Наслідки можливої ліквідації Мінреінтеграції”, під час якого правозахисниці виступлять з відповідною позицією.
На початку вересня стало відомо про плани об’єднати Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. Та де-факто йдеться про те, що принаймні частина повноважень Мінреінтеграції щодо тимчасово окупованих територій буде передана Мінрегіону. Проте Мінрегіон не може перейняти всі нові функції, адже відповідальність Мінреінтеграції значно ширша — зокрема, міністерство формує держполітику стосовно переселенців та інших категорій постраждалих від війни. Тож “злиття” двох структур створює ризик зникнення з порядку денного держави фокуса захисту постраждалих від війни, а також розбудови цілісної державної політики щодо реінтеграції окупованих / деокупованих територій.
Які ризики для переселенців та питання окупованих територій провокує об’єднання міністерств? Чи є альтернативні рішення замість такої “інтеграції”, які збережуть фокус на правах постраждалих від війни?
Про це розкажуть представники Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок війни:
Спікерки:
- Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи;
- Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA;
- Віолета Артемчук, координаторка ГО “Донбас СОС”;
- Ксенія Гедз, адвокаційна координаторка БФ “Право на захист”;
Модераторка: Марія Красненко, експертка з питань внутрішнього переміщення.
Трансляція відбудеться на фейсбук-сторінці Центру прав людини ZMINA та ютуб-каналі Інтерфаксу.
Контактна особа: Ірина Іванченко, 0997725667, ii@zmina.ua.
Довідково. До Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, входять Центр прав людини ZMINA, ГО “Донбас СОС”, ГО “КримСОС”, БФ “Право на захист”, БФ “Схід SOS”, ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, БФ “Stabilization Support Services”, Кримська правозахисна група.
Цей матеріал профінансований UK International Development від Уряду Великої Британії; висловлені погляди не обов’язково відображають офіційну позицію Уряду Великої Британії