Ситуація з правами людини в Криму після повномасштабного вторгнення Росії – анонс заходу в межах ООН

A+ A-

8 листопада о 16:30 (за Києвом) відбудеться онлайн-захід на полях 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в контексті нової резолюції щодо Криму.

Ще до повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року українські та міжнародні правозахисні організації повідомляли про серйозні порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема про насильницькі зникнення, катування, позасудові страти, політично мотивовані переслідування та позбавлення волі.

Індекс свободи у світі неухильно називав окупований Крим територією несвободи, а щорічні резолюції Генеральної Асамблеї ООН вказували на постійні порушення прав людини на півострові.

Уже восьмий місяць повномасштабного російського вторгнення в Україну окупований Крим залишається місцем серйозних порушень прав людини. Станом на 13 вересня 2022 року щонайменше 140 громадян України були позбавлені волі через політично та/або релігійно мотивоване кримінальне переслідування. В окупованому Криму продовжують застосовуватися дедалі жорсткіші закони, що обмежують свободу думки, зібрань, об’єднань, вираження думок у Росії.

Онлайн-захід надасть можливість громадським організаціям поділитися новими ґрунтовними дослідженнями та задокументованими порушеннями прав людини в Криму, а також наслідками посилення мілітаризації півострова для захисту прав людини.

Теми заходу:

  • Найактуальніші проблеми захисту прав людини в Криму і вплив широкомасштабного російського вторгнення в Україну на поточну ситуацію
  • Роль держав-членів ООН і Генеральної Асамблеї в розв’язанні проблем захисту прав людини

Зареєструватися на подію.

Вступне слово: Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН.

Учасники: 

  • Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA / Дім прав людини Крим / Коаліція “Україна. П’ята ранку”;
  • Ольга Скрипник, Кримська правозахисна група / Дім прав людини Крим / Коаліція “Україна. П’ята ранку”;
  • професор Рорі Фіннін, керівник Українських студій при Кембриджському університеті.

Модератор: Дейв Елсероад, Фундація домів прав людини.

Контактна особа: Дейв Елсероад / dave.elseroad@humanrightshouse.org / +41 78 344 36 18.