У Брюсселі відкрилася виставка Russian War Crimes

A+ A-

5 вересня у Брюсселі стартувала виставка Russian War Crimes, організована Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом Президента України, Представництвом України при ЄС, Центром європейської політики та Українським громадським центром. Мета виставки — привернути увагу європейської громадськості до жахливої ​​реальності російської агресії в Україні.

Виставка ґрунтується, зокрема, на даних про воєнні злочини від Коаліції “Україна. П’ята ранку”. Процес збору даних здійснюється у межах фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine.

Під час відкриття виставки керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак сказав, що наразі більше 26 тисяч зареєстрованих військових злочинів Росії, про які вже відомо, але досі немає повної картини ситуації на окупованих територіях.

Роберта Мецола, голова Європейського парламенту, запевнила присутніх, що Європейський парламент не закриватиме очі на український народ: “Ці воєнні злочини не будуть забуті, і ми зробимо все, що в наших силах, щоб притягнути до відповідальності кожного винного”.

Ми співпрацюємо та підтримуємо українські суди та Міністерство юстиції, а також Міжнародний кримінальний суд. Притягнення до відповідальності є ключем до функціонування міжнародної системи правосуддя. Співпраця у цьому питанні має вирішальне значення. Європол, Євроюст та інші інститути відіграють вирішальну роль у підтримці цих розслідувань, — зазначив Європейський комісар юстиції та верховенства права Дідьє Рейндерс. — Ми готові притягнути винних до відповідальності, але для забезпечення їх законності необхідно дотримуватись процесуальних норм. Благополуччя жертв має бути у пріоритеті, щоб не допустити повторної травми.”

Виставка відкрита до четверга 15 вересня та включає відеороботу Олексія Сая, яка розпочинається із заяви президента України Володимира Зеленського, фотографій Мстислава Чернова, Філіпа Чанґа, Максима Дондюка, Павла Дорогоя, Єфрема Лукацького, Михайла Палінчака, Петра Сазонова, Євгенія Завгороднього, а також карту підтверджених російських воєнних злочинів в Україні та аудіозаписи російських солдатів, які телефонують додому і розповідають про скоєні ними звірства.

Виставка Russian War Crimes проходитиме у Station Europe, Place du Luxembourg, 1050 Ixelles.

Дивіться відео із церемонії відкриття.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку” документує воєнні злочини від початку повномасштабного вторгнення. Наразі до коаліції входять 30 громадських організацій та 4 експерти.