У Дніпрі відбудеться фотовиставка “Історії з окупованого Криму”

A+ A-

17 березня (п’ятниця) у приміщенні ТРК МОСТ-сіті (вул. Глінки, 2) відбудеться відкриття виставки фоторобіт українських репортерів, які після незаконної анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Дніпро — один із шести обласних центрів України, де відбуватиметься показ фотовиставки “Історії з окупованого Криму”. 

Фото: Суспільне

О 10:00 у залі кінотеатру (2-й поверх) пройде пресконференція, під час якої спікери розкажуть про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а також актуальну ситуацію в Криму. Після пресконференції журналістів буде запрошено ознайомитися з експозицією “Історії з окупованого Криму”.

Спікери заходу:

  • Ірина Іванченко, речниця Центру прав людини ZMINA;
  • Альона Савчук, одна з авторів світлин, репортерка;
  • Катерина Єсипенко, дружина політв’язня Владислава Єсипенка, аналітикиня Кримської правозахисної групи;
  • Ігор Котелянець, голова Об’єднання родичів політв’язнів Кремля;
  • Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського;
  • Євген Бондаренко, керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Від самого початку окупації Криму Росія розгорнула масштабні репресії. З політичних мотивів станом на сьогодні ув’язнено понад 150 осіб, більшість із них кримські татари, — викрадено 43-ох українських активістів, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Наразі репресії тривають. 

Протягом десяти днів жителі та гості Дніпра зможуть побачити роботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які з 2014 до 2019 року документували життя кримських татар та українських активістів у Криму.

У жовтні минулого року фотовиставку “Історії з окупованого Криму” було представлено на міжпарламентському саміті Кримської платформи (м. Загреб, Хорватія), а також у грудні під час урочистих заходів з нагоди 30-річчя Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Окрім Дніпра, фотовиставка “Історії з окупованого Криму” була показана у Хмельницькому, Кропивницькому та Чернівцях, а також відбудеться у Луцьку та Львові.