У Хмельницькому відбудеться фотовиставка “Історії з окупованого Криму”

A+ A-

7 лютого, напередодні річниці незаконної анексії Росією Кримського півострова, у приміщенні ТРЦ WoodMall (вул. Трудова, 6-А) відбудеться відкриття виставки фоторобіт українських репортерів, які після анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Хмельницький буде першим містом серед шести обласних центрів, де відбуватиметься показ фотовиставки “Історії з окупованого Криму”. 

Об 11:00 у залі кінотеатру WoodMall Cinema (2-й поверх, зала №1) відбудеться пресконференція, під час якої спікери розкажуть про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а також актуальну ситуацію в Криму. Після пресконференції журналісти будуть запрошені ознайомитися з експозицією “Історії з окупованого Криму”.

Спікери заходу:

  • Альона Савчук, репортерка, одна з авторок виставки;
  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи.

Від самого початку окупації Криму Росія розгорнула масштабні репресії. З політичних мотивів до сьогоднішнього дня було заарештовано понад 150 осіб – більшість із них кримські татари, – викрадено 43 українських активістів, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Наразі репресії тривають. 

Протягом десяти днів жителі та гості Хмельницького зможуть побачити роботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які з 2014 до 2019 року документували життя кримських татар та проукраїнських активістів у Криму.

У жовтні минулого року фотовиставку “Історії з окупованого Криму” було представлено на міжпарламентському саміті Кримської платформи (м. Загреб, Хорватія), а також у грудні – під час урочистих заходів з нагоди 30-річчя представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Після Хмельницького фотовиставка “Історії з окупованого Криму” буде показана в Кропивницькому, Чернівцях, Одесі, Луцьку та Львові.