У Києві журналісти вчилися висвітлювати ромську тематику

A+ A-

21 грудня в Києві відбувся одноденний семінар для журналістів на тему “Особливості висвітлення ромської тематики в ЗМІ”.

Під час семінару його учасники дізналися, що таке мова ворожнечі, які її причини, види, масштаб, наслідки, а також як уникати мови ворожнечі під час підготування журналістських матеріалів. Про це розповів Максим Буткевич, координатор Проєкту “Без кордонів”.

Зола Кондур, ромська правозахисниця і засновниця Ромського жіночого фонду “Чіріклі”, та Ольга Веснянка, правозахисниця і журналістка (Radio Hayat, Ромське радіо), консультантка Ромської правозахисної групи, розповіли про основні цифри і факти з життя ромської громади в Україні, історію і культуру ромів та сучасне становище ромської спільноти в Україні, освіту, медицину, стосунки із владою і правоохоронними органами.

Під час семінару учасники також розібралися з термінологією і дізналися про історії успіху, нові практики і підходи до подолання дискримінації ромів, а також про те, як на державному рівні вирішується питання соціалізації та інтеграції ромів.

У заході взяла участь 21 особа – представники центральних і регіональних ЗМІ, а також журналісти-фрілансери.

Захід організовано Центром прав людини ZMINA у співпраці з Freedom House в Україні.