В університеті Верони обговорили історії сучасних героїнь України: “Жінки, які чинять опір, рятують та борються за свободу” | Центр прав людини ZMINA

В університеті Верони обговорили історії сучасних героїнь України: “Жінки, які чинять опір, рятують та борються за свободу”

A+ A-

Факультет іноземних мов та літератури Веронського університету провів серію семінарів “Її – Her: dimensions of Ukrainian Womanhood”. Менеджерка з міжнародної адвокації ZMINA Тетяна Жукова долучилася до цієї ініціативи з лекцією “Сучасні героїні України: жінки, які чинять опір, рятують та борються за свободу”.

Серія семінарів була організована в Університеті Верони зусиллями професора Артоні та професорки Джуст, а також аспіранток Діани Боти та Христини Йордан за підтримки Memorial Italia та AISU.

Жукова розповіла про жінок на полі бою, про медикинь та рятувальниць, про журналісток і військових кореспонденток, про волонтерок, активісток і правозахисниць.

Вторгнення Росії, яке розпочалося у 2014 році, стало випробуванням для України на міцність, але в цій боротьбі українські жінки стояли на передовій. Сьогодні в Збройних силах України служать понад 70 000 жінок. Близько 4000 жінок перебувають на передовій. Центр комплектування Збройних Сил називає це найбільшою кількістю жінок на полі бою в сучасній світовій історії.

Українські жінки також відіграють важливу роль у наданні невідкладної медичної допомоги, проведенні життєво важливих операцій та евакуації поранених в надзвичайних умовах. Медикині часто працюють під обстрілами, лікують поранених у підземних шпиталях або під час бойових дій. Жукова розповіла присутнім історії парамедикинь Катерини Поліщук та Ірини Цибух.

Через війну тисячі українських жінок залишилися вдовами, сиротами чи вимушеними переселенками. Попри ці серйозні втрати, вони продовжують боротися займаючись активізмом, журналістикою, правозахисною діяльністю та відновленням громад.

Вони продовжують чинити опір навіть у небезпечних умовах окупації. На початку 2023 року сформувався рух ненасильницького жіночого опору “Зла Мавка“, який об’єднав сотні жінок на окупованих територіях. Він працює як онлайн, так і в населених пунктах, що нині перебувають під російською окупацією. Його активістки, ризикуючи життям, поширюють плакати, листівки та інші матеріали в захоплених Росією містах.

Жукова нагадала, що через повномасштабну агресію Росії проти України загинула 31 журналістка та представниця громадянського суспільства, зокрема, волонтерки Валерія Ютіна, Ельвіра Щемур, Анастасія Яланська та Жанна Каменєва, родина активісток Євгенії, Дарії, Ярини та Емілії Базилевич, письменниця та правозахисниця Вікторія Амеліна.

Багато інших зазнали тортур і затримань. Вона розповіла історії громадянської журналістки з Криму Ірини Данилович, засудженої до 6 років і 11 місяців позбавлення волі; пенсіонерки з Криму Галини Довгополої, засудженої до 12 років колонії суворого режиму; журналістки з Мелітополя Ірини Левченко, яку викрали і утримують без зв’язку з зовнішнім світом; правозахисниці і волонтерки з Херсона Ірини Горобцової, засудженої до 10 років і 6 місяців позбавлення волі.

Менеджерка з міжнародної адвокації ZMINA рекомендувала поширювати історії затриманих, писати про них у соціальних мережах, надсилати листи до місць їхнього утримання, а також звертатися до уряду з проханням виступити із заявами про цих людей і закликати до їхнього звільнення.

Жінки України – не просто постраждалі від війни, вони – воїтельки, лідерки та маяки надії. Воюючи на передовій, рятуючи життя в лікарнях, викриваючи правду через журналістику чи мобілізуючи глобальну підтримку, ці жінки формують долю України.

Слухайте подкаст “Inclusioni – EP 14 – Сучасні героїні України: Жінки, що спротивляться, рятуються та борються за свободу” тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: