У Києві відбувся тренінг для тренерів, що захищають права дітей | Центр прав людини ZMINA

У Києві відбувся тренінг для тренерів, що захищають права дітей

A+ A-

25-28 серпня у Києві відбувся тренінг для тренерів, які працюють на захисті прав та інтересів дітей і молоді груп ризику.

Тренінг є частиною навчального курсу “Захист та забезпечення прав дітей та молоді груп ризику”, що реалізує ГО “Центр інформації про права людини” за підтримки Міжнародного благодійного фонду “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation East-West – AFEW-Україна) у співпраці з Міжнародною школою прав людини і громадських дій та Освітнім домом прав людини — Чернігів.

Один з тренерів Олександр Войтенко зазначив: “Відчувається, що працюєш вже з підготовленими учасниками, які мають не лише бажання захищати права дітей та молоді груп ризику, а й розуміння концепції прав людини та прав дітей зокрема, ознайомлені з основними механізмами та принципами захисту цих прав”

Протягом чотирьох днів учасники тренінгу вивчали зміст та методологію одноденного тренінгу для спеціалістів, засвоювали методи навчання та самостійно здійснювали планування освітнього заходу.

Навчання проводили тренери Олександр Войтенко, координатор напрямку формальної освіти Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” та Сергій Буров, голова правління Освітнього дому прав людини в Чернігові, експерти Олексій Лазаренко, начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України, та Андрій Кінаш, член правління громадської організації MART. Вони поділилися з учасниками тренерськими хитрощами, розповіли, як зацікавити аудиторію, незалежно від того, якою вона є – діти, працівники соціальних служб, служб у справах дітей чи юристи.

Більшість вправ учасники “пропустили через себе”, кожен побув у ролі тренера, всі разом працювали над помилками і не забували хвалити за успішність.

Учасники курсу вже пройшли тренінг з прав людини, спеціалізовані тренінги з прав дитини та кілька дистанційних сесій.

“Учасників треба похвалити: вони реально беруть участь у курсі з березня — тоді вони писали есе, вивчали літературу, а в квітні вже відбувся перший тренінг. Вони постійно виконують завдання, готують матеріали, а якщо виникають запитання — не бояться запитувати…“, — говорить керівник проекту Наталя Новик.

Учасники обіцяли найближчим часом самостійно провести подібні тренінги та поділитися враженнями. 

Повна сил, натхненна ідеями та готова вже сьогодні вчити своїх колег захищати права дітей“, — розповіла одна з учасниць тренінгу.

Фото — Наталі Новик, Центр інформації про права людини