Як депутатам у Верховній Раді День прав людини влаштували | Центр прав людини ZMINA

Як депутатам у Верховній Раді День прав людини влаштували

A+ A-

У стінах Верховної Ради пройшов День прав людини, присвячений 70-річному ювілею ухвалення Декларації прав людини.

Відкривали День прав людини у Верховній Раді спікер парламенту Андрій Парубій та постійна представниця програми розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані.

У своїх виступах вони згадали про важливість дотримання прав людини під час збройного конфлікту, а Лубрані окремо наголосила на необхідності продовження роботи українських політиків у питанні ратифікації Стамбульської конвенції, що має захистити від насильства жінок та дівчат.

“Загальна декларація прав людини – це маніфест людяності і демократії, це документ про цінності, сприйняття і дотримання яких повинно убезпечити людство від трагедій, геноциду, нових воєн. Українська держава в усіх проявах демонструє повагу до прав і свобод людини”, – зауважив Парубій. 

Правозахисники та активісти провели дискусії в межах трьох тематичних панелей, присвячених правам національних меншин, переселенців, жінок, дітей та інших уразливих груп. У рамках однієї з таких панелей вони за допомогою інтерактивної гри “Переселенська блуканина” познайомили парламентарів та міжнародних політиків із тими видами дискримінації, з якими стикаються щодня переселенці з окупованих частин Донбасу та Криму.

Голова Моніторингової місії ООН в Україні Фіона Фрейзер намагається розплутати “Переселенську блуканину”

Окремо в стінах Верховної Ради сьогодні також працювала відкрита бібліотека, де всі охочі могли поспілкуватися з активістами, що протидіють дискримінації та на власному прикладі знають, як виглядає шлях боротьби за свої права.

Також до уваги парламентарів у стінах Ради пройшли кілька фотовиставок, присвячених життю людей на Донбасі та бранцям Кремля, які перебувають в ув’язненні в Росії. 

Правозахисні заходи відбувалися на різних локаціях ВР із 13-ї до 17-ї години 7 грудня. Ініціював проведення такого дня парламентський комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а допомагали практично реалізувати громадські організації Центр інформації про права людини та Українська Гельсінська спілка з прав людини.