Українці та українки впевнені, що найкраще їхні права захистять ЗМІ
75 % українців та українок дізнаються про права людини з телевізійних програм. 27,8%, в свою чергу, вважають найкращим способом захисту у разі порушення їх прав — звернутися до ЗМІ. Такими є дані загальнонаціонального дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, до проведення якого також долучився Центр інформації про права людини.
Наведені дані говорять про високий рівень відповідальності, яка лежить на медіа сьогодні. Втім, ЗМІ ще далекі від використання на практиці підходу, заснованого на правах людини – вдаються до сексизму, не дотримуються гендерного балансу, послуговуються мовою ворожнечі, некоректно висвітлюють теми, які стосуються людей з інвалідністю, ромів, ув’язнених, біженців, внутрішньо переміщених осіб, ЛГБТ-спільноти тощо. Таким чином медіа виключно підживлюють стереотипи, атмосферу ненависті та агресії. Цю тезу озвучили правозахисники та журналісти під час дискусії на тему “Зміни в журналістській освіті: права людини як ціннісна основа”, організованою Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Центром інформації про права людини, Комісією з журналістської етики та Офісом Уповноваженого ВР з прав людини.
Те, як змінити ситуацію, якою має бути підготовка майбутніх журналістів, а також те, як ЗМІ повинні враховувати права та інтереси різних груп у своїй роботі експерти обговорювали з представниками профільних кафедр та факультетів.