Як листи підтримки змінюють життя кримських політв’язнів: підсумки акції “Листи до вільного Криму” | Центр прав людини ZMINA

Як листи підтримки змінюють життя кримських політв’язнів: підсумки акції “Листи до вільного Криму”

A+ A-

Ініціатива “Листи до вільного Криму”, започаткована у травні 2023 року, вже понад півтора року об’єднує українців та небайдужих людей з усього світу задля підтримки кримських політв’язнів, яких незаконно утримує Росія. 

11 лютого 2025 року о 12:00 в Українському кризовому медіацентрі (Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться пресконференція, присвячена підбиттю підсумків діяльності ініціативи за 2024 рік та окресленню подальших планів щодо підтримки українських бранців.

Мета ініціативи “Листи до вільного Криму” — нагадати про українських політв’язнів, яких незаконно утримує Росія, і продемонструвати та висловити їм слова підтримки, які так необхідні у неволі. Крім того, листи від небайдужих людей також є знаком для адміністрацій в’язниць, що кожен громадянин України є важливим і суспільство слідкує за умовами їхнього утримання. 

Під час заходу організатори детально розкажуть про результати ініціативи, назвуть кількість кримських заручників Росії та розкажуть про актуальні тенденції щодо поводження з політв’язнями, в яких умовах вони перебувають та якої допомоги потребують.

Також у пресконференції візьмуть участь звільнені політв’язні, які поділяться особистими історіями.

Спікери:

  • Леніє Умерова, кримськотатарська активістка, звільнена політув’язнена, 1,9 року в ув’язненні.
  • Анна Ситнікова, заступниця керівника Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Представництва Президента України в АР Крим.
  • Лариса Денисенко, українська письменниця, адвокатка, публічна амбасадорка Ремзі Бекірова.
  • Вікторія Нестеренко, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA.

Модератор: Євген Бондаренко, керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в АР Крим.

Організатори: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA.