Як Україна карає за колабораціонізм: презентація аналітичного звіту від правозахисників

A+ A-

У понеділок, 30 жовтня, о 12:00 в інформаційному агентстві “Ukraine Media Center — Ukrinform” в залі 1 (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться пресконференція “Як Україна карає за колабораціонізм: презентація аналітичного звіту від правозахисників”.

Після початку повномасштабної війни в українському законодавстві з’явилися поняття “колабораційна діяльність” (стаття 111-1 КК України) та “пособництво державі-агресору” (стаття 111-2 КК України). Так держава намагалася охопити всі види можливої співпраці населення з окупантами та встановити чіткі межі дозволеної та забороненої діяльності на окупованих територіях. Проте ці статті несуть і ризики для українців, які залишились в окупації. 

Які саме проблеми та ризики виникають при притягненні до відповідальності за співпрацю з ворогом? Чому таке законодавство не ефективне для покарання за колабораціонізму як його можна покращити? Як практика притягнення до відповідальності за колабораціонізм може вплинути на майбутню реінтеграцію деокупованих територій?

Про це розкажуть: 

  • Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA
  • Онисія Синюк, правова аналітикиня ZMINA
  • Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень

Модераторка: Ольга Атаманова модераторка Ukraine Media Center Ukrinform

Організатори: Ukraine Media Center Ukrinform, Центр прав людини ZMINA

Захід транслюватиметься онлайн на фейсбук-сторінці Центру прав людини ZMINA,  а також на ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform українською та англійською мовами.

Акредитація: Ірина Іванченко, 0997725667, ii@humanrights.org.ua

Захід проводиться за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”. Захід представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду “Відродження”