Як врятувати Владислава Єсипенка та інших кримських журналістів, ув’язнених Росією: пресконференція

A+ A-

У четвер, 5 жовтня, об 11:00, в ІА Укрінформ (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, другий поверх) відбудеться пресконференція на тему “Як врятувати Владислава Єсипенка та інших кримських журналістів, ув’язнених Росією?”.

Список кримських політв’язнів Кремля продовжує збільшуватися – за даними Кримської правозахисної групи, наразі Росія незаконно утримує щонайменше 173 кримських політичних в’язнів у місцях позбавлення волі на території півострова та на своїй території. Серед них – 15 кримських журналістів: Ірина Данилович, Владислав Єсипенко, Амет Сулейманов та інші. Деякі з них мають серйозні захворювання, не отримують медичної допомоги та можуть померти в неволі.

Під час заходу правозахисники, рідні й колеги журналістів-політв’язнів, а також представники влади нададуть інформацію про поточну ситуацію, в якій перебувають медійники – бранці Кремля, включно з ув’язненим журналістом-фрилансером проєкту “Крим. Реалії” Радіо Свобода Владиславом Єсипенком, а також розкажуть про представників РФ, які причетні до систематичних переслідувань політв’язнів.

Також прозвучить відеозвернення спікерки Палати представників парламенту Чехії Маркети Пекарової Адамової, яка 24 жовтня в Празі прийматиме парламентський саміт Кримської платформи.         

Учасники: 

  • Нікола Карім, головна редакторка Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода;
  • Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи;
  • Катерина Єсипенко, дружина Владислава Єсипенка;
  • Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України;
  • Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в АР Крим; 
  • Олександр Кононенко, представник Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони.

Модераторка: Ірина Іванченко, комунікаційниця Центру прав людини ZMINA.

Організатори: Центр прав людини ZMINA, Радіо Свобода.

Трансляція заходу буде доступна на фейсбук-сторінці ZMINA, фейсбук-сторінці “Крим Реалії”, а  також на ютуб-каналі Укрінформу.