ZMINA отримала відзнаку “Лицарі правозахисту” від Суспільного
20 грудня 2024 року в Київському будинку кіно відбулася презентація документального серіалу “Лицарі правозахисту” виробництва Fresh Production Group на замовлення Суспільного та вручення однойменних відзнак. Статуетки отримали 12 українських правозахисних організацій, серед яких – ZMINA.
“Наше покоління живе в екстремальних умовах – час катастроф, воєн, революцій, пандемій, коли постає багато викликів для прав людини й коли в правозахисників чимало роботи. Тому сьогодні я хочу подякувати своїй команді, а це вже понад пів сотні людей, з якими ZMINA щодня працює, йдучи до своєї місії, – для того щоб кожна людина в Україні могла захистити свої права”, – наголосила Тетяна Печончик, очільниця ZMINA, під час отримання нагороди.
Крім Центру прав людини ZMINA, нагороди також отримали громадські організації, які захищають права військових, дітей, людей з інвалідністю, представників ЛГБТІК+-спільноти, внутрішньо переміщених осіб, родин полонених, зниклих безвісти й загиблих, а також документують воєнні злочини Російської Федерації. Серед них: Центр громадянських свобод, Truth Hounds, Медійна ініціатива за права людини, Fight For Right, Асоціація родин захисників “Азовсталі”, Українська мережа за права дитини, Регіональний центр прав людини (RCHR), “Крим SOS”, “Блакитний птах”, INSIGHT, Харківська правозахисна група.
“Лицарі правозахисту” – це серіал із 12 серій, що розповідає історії українських правозахисників, які стали щитом для суспільства в найскладніші часи.
Проєкт поєднує інтерв’ю з героями, архівні матеріали та реконструкції подій, створюючи глибокий емоційний зв’язок із глядачами. 15 та 22 грудня на Першому каналі Суспільного вже вийшли перші чотири серії, присвячені Центру громадянських свобод, Truth Hounds, Медійній ініціативі за права людини та Fight For Right.
“Цей проєкт – це не лише про боротьбу, а й про надію. Наші герої гідні уваги й підтримки, бо їхня хоробрість вражає”, – зазначив Володимир Ладижець, продюсер проєкту та директор департаменту виробництва соціально впливового контенту Суспільного.
Режисер серіалу Роман Барабаш зізнався, що робота над матеріалом була емоційно складною: “Ми записували інтерв’ю про катування, трагедії в Оленівці, примусове вивезення дітей та боротьбу за їхню ідентичність. Ці історії – свідчення сили українського народу”.
Документальний серіал “Лицарі правозахисту” демонструє, як громадянське суспільство формує майбутнє України, протистоячи агресії та несправедливості. Усі серії документального серіалу “Лицарі правозахисту” можна переглянути на сайті Суспільного.
Суспільне Мовлення – незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали “Перший”, “Суспільне Культура”, “Суспільне Спорт” і національна мережа місцевих каналів; радіостанції “Українське Радіо”, “Радіо Промінь”, “Радіо Культура”, “Радіоточка”.
Фото Валерії Мезенцевої, Суспільне Мовлення