ZMINA взяла участь у міністеріалі ОБСЄ в Стокгольмі

A+ A-

1–3 грудня 2021 року менеджерка з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Марія Курінна відвідала 28-ме засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ та паралельну конференцію Платформи “Громадянська солідарність” в Стокгольмі.

Марія Курінна

На відкритті Міністерської ради ОБСЄ міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде закликала колег-міністрів з 57 країн посилити підтримку України з огляду нові безпекові виклики з боку РФ.

Генеральна секретарка ОБСЄ Хельга Марія Шмід закликала негайно надати доступ Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ до тимчасово окупованих територій України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів двосторонні перемовини з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен обговорили імплементацію комплексного пакета стримування РФ, який покликаний демотивувати Росію щодо подальших агресивних дій. Він охоплює політичний та дипломатичний тиск, підготовку жорстких економічних санкцій на випадок розширення агресії і посилену безпекову та оборонну співпрацю з Україною.

Крім того, Дмитро Кулеба провів перемовини з високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем.

“Ми обговорили потребу стримування Росії, зокрема прискорення роботи над економічними обмеженнями, які будуть здатні завдати удару по російській економіці, якщо РФ вирішить розпочати нову хвилю агресії проти України”, — сказав Кулеба.

Дмитро Кулеба також провів окремий захід “Кримська платформа: рух уперед”. Спікеркою від громадянського суспільства України була Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, яка закликала посилити тиск на РФ задля звільнення бранців Кремля.

У заході взяли участь високі іноземні гості: міністри закордонних справ Канади, Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Чехії, представники зовнішньополітичних відомств Грузії, Туреччини, ЄС, США, Німеччини.

В рамках міністеріалу менеджерка з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Марія Курінна взяла участь у зустрічі з міністром закордонних справ Нідерландів Беном Кнапеном та представниками правозахисних організацій України, Білорусі та Росії.

Курінна подякувала за підтримку з боку уряду Нідерландів громадянського суспільства України, правозахисників, ЛГБТ-спільноти та населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту. Вона також надала інформацію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму та на Донбасі й закликала підтримати Україну щодо питання визволення бранців Кремля, зокрема Владислава Єсипенка та Нарімана Джеляла. Курінна висловила занепокоєння щодо масових затримань кримських татар на окупованому півострові.

Представниця ZMINA розповіла про посилення тиску окупаційної влади РФ на громадянських журналістів та адвокатів, які беруть участь у політично вмотивованих справах і підкреслила, що саме російські бойовики порушують найдовший режим припинення вогню на Сході України. Марія Курінна також розповіла про низку нерозв’язаних проблем внутрішньо переміщених осіб, які восьмий рік залишаються без житла, щодня стикаються з бюрократичними перешкодами з боку України.

Курінна також закликала уряд Нідерландів посилити пакет стримування Росії у зв’язку з нарощуванням військових потужностей РФ на кордоні з Україною, підтримувати діяльність Кримської платформи та вимагати від Росії звільнити всіх українських політичних в’язнів.

Також правозахисники зустрілися з Верховним комісаром ОБСЄ в справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим. На цій зустрічі ZMINA наголосила на необхідності посиленої підтримки правозахисників та політичних в’язнів у Криму.

Як відомо, Рада міністрів закордонних справ ОБСЄ – центральний директивний та керівний орган Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Вона є підсумковим заходом ОБСЄ високого рівня, який має на меті зробити огляд діяльності організації за рік та визначити стратегічні орієнтири на наступний.