ZMINA закликала ОБСЄ виступити на захист заарештованих кримськотатарських блогерів
Центр прав людини ZMINA закликав Представника ОБСЄ зі свободи медіа Арлема Дезіра виступити із заявою на захист кримськотатарських громадянських журналістів, заарештованих у Криму.
Із відповідним звертанням виступила голова організації Тетяна Печончик на конференції ОБСЄ “Напади на журналістів – загроза свободі ЗМІ”, яка відбулася 12 квітня у Відні.
Як зазначила Тетяна Печончик, 27 березня в масових і безпрецедентних в історії сучасного Криму обшуків було затримано та заарештовано 23 кримських татар. Троє з них – Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв і Ремзі Бекіров – це громадянські журналісти, які фіксували на мобільні телефони і поширювали інформацію про репресії в Криму.
Що стосується Ремзі Бекірова, зазначила правозахисниця, то він займався висвітленням політично мотивованих переслідувань останні чотири роки. На початку березня 2019 роки Бекіров став кореспондентом російського інтернет-видання Грани.Ру і отримав прес-карту, яка дозволила йому фіксувати хід судових засідань на професійному рівні. В ході обшуку документи, що засвідчують право на ведення професійної журналістської діяльності, були вилучені і внесені в протокол обшуку в домоволодінні Ремзі Бекірова.
Тетяна Печончик процитувала звернення ініціативи “Кримська солідарність” і закликала ОБСЄ “визнати важливу роль, яку відіграють громадянські журналісти Криму в умовах відсутності незалежної преси на окупованому півострові, а також висловити їм підтримку”.
Також про переслідування громадянських журналістів в Криму у своєму виступі згадав голова Національної спілки журналістів (НСЖУ) Сергій Томіленко. За його словами, у відповідь на заклик “Кримської солідарності” НСЖУ підтримує громадянських журналістів Криму як колег в ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань, і готова включити їх до свого складу як журналістів, які в умовах відсутності свободи слова в Криму намагаються висвітлювати і документувати переслідування.