Цивільні партнерства — це неминучий рух до європейських цінностей, до прав людини | Центр прав людини ZMINA

Цивільні партнерства — це неминучий рух до європейських цінностей, до прав людини

A+ A-

Україна рухається приблизно на одному рівні з Польщею в питанні впровадження цивільних партнерств. Країна-сусідка має законопроєкт щодо імплементації партнерств, але досі його не ухвалила. В Україні ще в березні 2023 року депутатка фракції “Голос” Інна Совсун зареєструвала законопроєкт №9103 про інститут реєстрованих партнерств. Але він не може пройти профільний комітет у Верховній Раді — Комітет з питань правової політики.

Photo by Pavlo Gonchar / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Про важливість впровадження цивільних партнерства та долю відповідного проєкту закону 18 листопада 2024 року в етері Громадського радіо розповіла проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA Ірина Юзик.

“Ми з нашою сусідкою Польщею рухаємося приблизно однаково. У Польщі ще будуть і обговорення законопроєкту, і будуть його зупиняти. Ми знаємо, яка там тяжка ситуація з дозволом на аборт. Але партнерства — це неминучий рух до європейських цінностей, до прав людини. Ми також мусимо їх запровадити, якщо хочемо бути в клубі країн, які їх мають”, — каже проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA.

Ірина Юзик додає, що в Україні ще в березні 2023 року депутатка фракції “Голос” Інна Совсун зареєструвала законопроєкт №9103 про запровадження реєстрованих партнерств. Партнерства передбачають добровільне об’єднання двох осіб однієї чи різної статі, які не перебувають у шлюбі. Це стосується юридичних моментів: розпорядження спільним майном, отримання спадку одного з партнерів після смерті, призначення пенсії, отримання грошової допомоги та інших соціальних гарантій, офіційне розпізнання тіла в разі смерті одного з партнерів тощо. Але законопроєкт не регулює питання всиновлення дітей.

Юзик каже, що законопроєкт №9103 вже підтримали Міністерство оборони й Міністерство юстиції України. Але, за її словами, проєкт не може пройти профільний комітет у Верховній Раді — Комітет з питань правової політики. 

“Нам треба просто обійти Комітет правової політики, бо вони не єдині депутати в нашій країні. Треба порухатися кудись деінде, наприклад у євроінтеграційний комітет, і тоді в нас буде набагато більше шансів (для ухвалення законопроєкту. — Ред.)”, — зазначає проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA.

Повну розмову слухайте на сайті Громадського радіо.