Гроші тим, хто прихистив переселенців: як отримати виплати
Власники житла, які поселили в себе людей з “гарячих” регіонів, можуть отримати компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг. Розповідаємо деталі.
Є низка умов, за яких виплачуватимуть компенсацію. Зокрема, до 5-го числа кожного місяця потрібно інформувати органи місцевого самоврядування про кількість днів та кількість переселенців,
які проживали у помешканні.
— Відповідно до Порядку №333 компенсація витрат за тимчасове розміщення переселенців надається фізичним особам, які є громадянами України віком від 18 років, — розповідає Максим Гудима, начальник відділу тарифної політики департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та ЖКГ ЛОВА. — Йдеться про власників помешкань приватного житлового фонду, які безплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб.
Компенсація надається для покриття витрат, пов’язаних з таким розміщенням. Її сума визначається за кожен людино-день і становить 14,77 гривні за день (443 — 457 гривень на місяць на одну особу, залежно від того, скільки місяць має днів — 30 чи 31. — Авт.).
Людино-дні слід починати рахувати з часу, відколи внутрішньо переміщені особи, яких прихистили, включені у загальнодержавний реєстр ВПО. Тобто не раніше ніж від 22 березня. У деяких містах запроваджували окремі електронні реєстри й видавали довідки. Проте для отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб потрібно, щоб ВПО були зареєстровані саме у держреєстрі. Дата реєстрації особи у цьому реєстрі зазначається у довідці, яку видають ВПО.
— Проте в Україні й до 24 лютого були внутрішньо переміщені особи. I декому з них довелося переїхати вдруге. Як щодо цих переселенців?
— Якщо людина мала довідку ВПО до 24 лютого і опісля знову переїхала кудись, то їй слід повідомити про зміну місця проживання та отримати нову довідку, — пояснює Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA.
Повний текст за посиланням.