Луньова: Це не перезавантаження, а ліквідація Мінреінтеграції шляхом приєднання до іншого міністерства | Центр прав людини ZMINA

Луньова: Це не перезавантаження, а ліквідація Мінреінтеграції шляхом приєднання до іншого міністерства

A+ A-

Що відбувається з Мінреінтеграції? Під час виїзної студії Громадського радіо на “Фестивалі думок”, що відбувається у Києві 21 вересня, однією з гостей стала директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Альона Луньова фото ZMINA

“Збереження інституції, яка має відповідати за розбудову нашого майбутнього, це дуже гостра проблема, вірніше проблемою є бажання ліквідувати цю інституцію, тому, я думаю, те, що ми зараз робимо, вирішуючи цю нагальну проблему, є для нас на порядку денному топ, але очевидно, що є багато інших питань, які залишаються, виникають, нові і гострі проблеми”.

Чи справді реінтеграція на паузі та чи коректно так казати?

“Думаю, що з нашої точки зору, можу сказати, що так, коректно. Є такий ризик. І поки що держава взяла паузу в комунікації, цю тишу заповнюють домисли, підозри, чутки. І це, власне, те, чого не мало статися. Якщо навіть ухвалили рішення про перезавантаження уряду, по-перше, непогано, щоб суспільство знало причини перезавантаження конкретно цього міністерства, бо відбувається не перезавантаження, а ліквідація шляхом приєднання фактично повноважень цього міністерства до міністерства, яке опікується розбудовою регіональної політики.

Важко сперечатися, що окуповані регіони є також регіонами України, а люди, які постраждали від війни, ВПО також живуть в різних регіонах. З іншого боку, все-таки окупований Крим, і територія Вінниччини чи Львівщини, це різні регіони в контексті розбудови політики. Окрім цього, нам десь потрібно не “загубити” людей, які постраждали від війни, мешканців окупованих територій…”.

“Мінреінтеграції мало декілька стратегічних документів на виході, які готувалися: це житлова стратегія внутрішньо переміщених осіб, це стратегія працевлаштування переселенців, відновлення влади на деокупованих територіях і реінтеграція деокупованих територій, це оновлення стратегії ВПО, питання когнітивної деокупації, такий стратегічний документ, що стосується роботи з інформацією і пам’яттю.

Тобто щонайменше ці 5 стратегічних документів зараз перебувають на паузі. Тобто вони або повернуті в міністерство з Кабміну, або так перебувають у “підвішеному” стані і, напевно, вони повернуться і не будуть розглянуті”“Мінреінтеграції відповідальне зараз за встановлення фактів позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії. Простіше кажучи, за встановлення фактів, що особа була в полоні, або була як цивільна, незаконно позбавлена волі Росією”.

Джерело: Громадське радіо