“Секретні місця” несвободи: Борис Петруньок розповів про катівні на окупованих територіях
Аналітик і документатор Центру прав людини ZMINA Борис Петруньок в інтерв’ю “Новинам Приазов’я” у рамках міжнародного журналістського розслідування розповів про наявність незаконних місць утримання цивільних осіб у тимчасово окупованих районах півдня України. За його словами, реальна кількість таких місць наразі невідома, оскільки вони часто ретельно приховуються окупантами.

“Є незаконні місця утримання у Мелітополі, Маріуполі, Новотроїцькому, Чонгарі. Зазвичай це колишні поліцейські відділки, СІЗО або виправні заклади. Але іноді — це просто пристосовані приміщення, наприклад, підвал Будинку культури або колишнє банківське відділення”, — розповів Борис Петруньок.
В одному з випадків, за словами свідків, чоловіка утримували у будівлі, що раніше була банком. Нині там нібито розташовується російський Слідчий комітет. Місцеві жителі навіть не знають точного розташування таких об’єктів, що робить ситуацію ще небезпечнішою.
Правозахисник також наголосив, що наразі продовжуються масові незаконні затримання, суди та винесення вироків цивільним за сфабрикованими обвинуваченнями: “державна зрада”, “шпигунство”, “тероризм”.
“Зараз основна мета цих дій — не стільки нейтралізувати загрозу, як раніше, а знищити українську ідентичність”, — підкреслив аналітик і документатор ZMINA.
Правозахисник зауважив, що справжній масштаб переслідувань стане відомим лише після деокупації. Прикладом є звільнені міста Балаклія, Куп’янськ та Херсон, де після втечі російських військових вдалося зафіксувати численні випадки катувань і незаконного утримання людей.
Повний текст матеріалу розслідування “695 форм тортур, 186 місць утримання”: розслідувачі дізналися, де катують українських полонених” читайте на сайті Радіо Свобода.