“85% чоловіків пройде через цей ізолятор”: аналіз свідчень утримуваних у райвідділі поліції під час окупації Куп’янська

Метою цієї аналітики є детальне дослідження незаконного утримання цивільних осіб у приміщенні ізолятора тимчасового тримання Куп’янського райвідділу поліції.

У документі виокремлено категорії осіб, на яких були скеровані незаконні затримання, проаналізовано обставини та підстави таких затримань, умови перебування в незаконному місці тримання, а також серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, скоєні щодо потерпілих, зокрема катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження і покарання. У межах дослідження також проаналізовано наслідки незаконного тримання для фізичного та психічного здоров’я постраждалих. Звіт містить низку рекомендацій щодо розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Аналіз проведено на основі свідчень, зібраних методом глибинних інтерв’ю з потерпілими, утримуваними в період з 22 квітня до 8 вересня 2022 року (29), родичами та свідками (1) під час польових місій Центру прав людини ZMINA.

Звіт створено в межах проєкту “Відповідь стійкого громадянського суспільства та медіа на війну проти України” та профінансовано коштом Європейського Союзу. Зміст та думки, викладені в цьому документі, є відповідальністю авторів та не відображають позицію Європейського Союзу.

Ознайомитися з текстом дослідження можна тут.