Депортація місць несвободи з окупованих територій України: аналітична записка

Із просуванням російського повномасштабного наступу та захопленням територій, на яких встановлювалася окупаційна влада, стали з’являтися повідомлення про примусове переміщення та депортацію людей із цих територій. Новини про вивезення місць несвободи з окупованих територій активізувалися з початком українського наступу, коли російська сторона зрозуміла, що може не втримати окуповану територію. Найкраще це можна простежити на прикладі закладів Херсонської області, яка була окупована в перші дні після 24 лютого 2022 року і частина якої, включаючи обласний центр — місто Херсон, на момент підготовки цього звіту звільнена.

Мета цього звіту — на основі інформації про події, що відбувалися та продовжують відбуватися на тимчасово окупованих територіях України, простежити методи та заходи, що застосовує російська сторона для примусового переміщення та депортації захищених осіб, які перебувають у місцях несвободи.

В рамках звіту, зокрема, розглядаються напрямки переміщення, заяви та політики окупаційних адміністрацій та влади РФ щодо вивезення місць несвободи, в яких утримуються як дорослі, так і діти.

Ознайомитися зі звітом можна українською та англійською.