Пам’ятка “Адміністративна відповідальність за виїзд/в’їзд з/на тимчасово окуповані території України через територію РФ та звільнення від неї”

Відповідно до законодавства України, в’їзд на тимчасово окуповані території на виїзд з них здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях та на адміністративному кордоні з Кримом.

Утім, може скластися ситуація, коли у зв’язку з обмеженою роботою/блокуванням КПВВ жителі тимчасово окупованих територій вимушені виїжджати на підконтрольну уряду територію України через територію Росії.

24 липня 2021 року набув чинності закон, який передбачає звільнення від адміністративних штрафів осіб, які на період дії карантину або на час блокування КПВВ на лінії розмежування на Донбасі або адміністративному кордоні з окупованим Кримом в’їжджають на ці території або виїжджають з них через територію Російської Федерації з підстав гуманітарного характеру.

Як довести ці “підстави гуманітарного характеру”? І що робити, якщо прикордонник оформлює на вас протокол про адміністративне правопорушення через порушення правил виїзду/в’їзду?

Наводимо детальну інструкцію у пам’ятці – доступна українською і російською мовами.