Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2021 році

У цій доповіді проаналізовано міжнародні документи, національне законодавство та умови, у яких відбувалася правозахисна та громадська діяльність окремих осіб і організацій на підконтрольній уряду території України впродовж 2021 року.

Розглянуто ключові проблеми, з якими зіштовхуються правозахисники та громадські активісти, наведено окремі випадки переслідувань правозахисників та громадських активістів, зокрема кримінального, цивільного та адміністративного переслідування, погроз, випадків фізичного насильства (включаючи вбивства, побиття й пошкодження майна), стеження й дискредитаційних кампаній, перешкоджання мирним зібранням тощо.

Доповідь розрахована на представників органів державної влади, міжнародних та міжурядових організацій, журналістів, правозахисників і громадських активістів.

Доповідь підготовлена Центром прав людини ZMINA в рамках проєкту «Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні» в партнерстві з Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Річна доповідь доступна українською та англійською.

Також дивіться квартальні моніторинги:

Текст доповіді за перший квартал доступний українською та англійською.

Текст доповіді за другий квартал доступний українською та англійською.

Текст доповіді за третій квартал доступний українською та англійською.

Автори: Анастасія Москвичова, Тетяна Печончик, Людмила Янкіна