Тіньовий звіт до розділу 23 “Правосуддя та фундаментальні права” Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році | Центр прав людини ZMINA

Тіньовий звіт до розділу 23 “Правосуддя та фундаментальні права” Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році

Цей звіт окреслює результати моніторингу стану справ, проблем і рекомендацій щодо їхнього розв’язання у сферах, охоплених розділом “Правосуддя та фундаментальні права” Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році в межах Пакета розширення Європейського Союзу (далі – Звіт Європейської комісії), який містить рекомендацію розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу.

Це перший звіт, підготовлений коаліцією громадських організацій на чолі з Лабораторією законодавчих ініціатив. З огляду на наявну багаторічну експертизу, знання та досвід неурядові організації розподілили підготовку звіту за окремими сферами так: Лабораторія законодавчих ініціатив – “Судова реформа”; “Адвокат майбутнього” – “Реформа прокуратури” та “Реформа адвокатури”; Асоціація правників України – “Реформа юридичної освіти”; “Трансперенсі Інтернешнл Україна” – “Боротьба з корупцією”; Центр прав людини ZMINA – “Захист основоположних прав та свобод”.

Цей звіт містить аналіз прогресу, досягнутого Україною за кожною сферою, з червня 2023 року до липня 2024-го. Інформація щодо досягнутого прогресу за відповідними напрямами протягом серпня 2024 року, що не відображена безпосередньо в тексті звіту, подана в окремому додатку до нього. У звіті також представлено дані за попередні періоди (до червня 2023 року), якщо вони зберігають свою актуальність у звітному періоді, є необхідними для демонстрації досягнутого прогресу чи обґрунтування причин відсутності очікуваних результатів. Цей звіт відповідає структурі розділу 23 згідно зі Звітом Європейської комісії щодо України у 2023 році. Короткий огляд проблем і рекомендацій для їхнього розв’язання також наведено в окремому додатку до цього звіту.

Цей звіт підготовлено за підтримки Проєкту Європейського Союзу “Право-Justice”. Проєкт фінансується Європейським Союзом, його метою є сприяння розвитку верховенства права в Україні відповідно до європейських стандартів і кращого порівнюваного практичного досвіду.

Ознайомитися з його текстом можна тут.