Забезпечення реалізації соціально-економічних прав осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні

Альтернативний звіт коаліції громадських організацій щодо реалізації Україною Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права.

У жовтні 2019 року держава Україна подала сьомий періодичний звіт, у якому надала свої відповіді на питання, які були поставлені Комітетом з економічних, соціальних та культурних прав 18 жовтня 2018 року.

Значну кількість цих питань присвячено ситуації з дотриманням економічних, соціальних та культурних прав осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні. У відповідях держави міститься багато інформації, яка, однак, не дає повноцінної картини щодо ситуації з реалізацією прав таких груп, як внутрішньо переміщені особи, мешканці тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, що наближені до зони проведення бойових дій (так звана “сіра зона”).

Цей альтернативний звіт підготовлений неформальною коаліцією громадських організацій, які опікуються питаннями захисту осіб, що постраждали внаслідок конфлікту, зокрема внутрішньо переміщених осіб та людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. Автори подання мають значний досвід у розробленні та адвокатуванні проєктів нормативно-правових актів у сфері захисту прав переселенців, беруть участь у робочих групах при профільних міністерствах, надають значну соціальну та юридичну допомогу особам, які постраждали внаслідок конфлікту, висвітлюють події, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях України.

До коаліції входять: ГО “Донбас СОС“, ГО “Крим СОС“, БФ “Право на Захист“,  БФ “Восток-СОС“, ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ“, Програма “Радник“, що впроваджується БФ “Stabilization Support Services“, ГО “Центр прав людини ZMINA“, ГО “Кримська правозахисна група”.

Доповідь можна переглянути українською і англійською мовами.