Триває прийом заявок на конкурс міні-грантів для висвітлення теми дискримінації
Продовжено прийом заявок на конкурс міні-грантів для журналістів, які висвітлюють проблему дискримінації.
Центр інформації про права людини продовжує прийом заявок на конкурс міні-грантів для журналістів та журналісток, які висвітлюють тематику боротьби з дискримінацією.
До участі у конкурсі запрошуються журналісти та журналістки усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, а також фрілансери та фрілансерки.
Головним фактором участі в конкурсі є наявність перспективної теми для підготовки ґрунтовного журналістського матеріалу, що стосується вивчення проблематики дискримінації та/або розслідування й аналізу конкретних справ чи фактів, а також потенційна готовність надати громадськості якісний, цікавий, суспільно важливий журналістський матеріал для просування універсальних принципів рівності та недискримінації. Це можуть бути матеріали будь-якого жанру: журналістські розслідування, репортажі, аналітичні матеріали, інтерв’ю, фото-, відео- чи аудіопроекти тощо.
Для участі у конкурсі міні-грантів необхідно надіслати заявку на електронну адресу tp@humanrights.org.ua до 15 вересня 2015 року.
Заявка повинна містити:
1) прізвище, ім’я, по-батькові заявника/заявниці;
2) поштову адресу;
3) контактні дані (телефон, електронна пошта);
4) назву ЗМІ, у якій працює заявниця / заявник (якщо є);
5) досвід щодо підготовки журналістських матеріалів чи проходження навчання по темі рівності та недискримінації (посилання на попередні матеріали, назви курсів, тренінгів чи інших програм тощо);
6) опис концепції запланованого матеріалу (тема, основні питання, відповіді на які журналіст(ка) планує знайти в процесі роботи над матеріалом, перелік основних джерел інформації по темі тощо);
7) обґрунтування актуальності і важливості запропонованої теми;
8) опис витрат, необхідних для підготовки матеріалу.
Фінансова підтримка може бути використана для повного або часткового покриття витрат, що стосуються телефонних переговорів, копіювання, витратних матеріалів, поїздок, проживання, харчування, проведення досліджень і роботи з даними, оплати роботи експертів і консультантів, юридичного аналізу та інших витрат, які необхідні для проведення ґрунтовного дослідження теми і підготовки матеріалу. Не передбачаються витрати грантових коштів на придбання обладнання, плату за розміщення публікацій у ЗМІ.
За результатами конкурсу буде надано щонайменше 10 міні-грантів (кожен у розмірі від 3 до 5 тис. грн.). Перемож(ни)ці конкурсу будуть визначені до 30 вересня 2015 року.
Підтримані в рамках конкурсу матеріали мають бути підготовлені та оприлюднені до 1 грудня 2015 року. Умовою надання міні-грантів є зобов’язання щодо документального підтвердження витрат для підготовки матеріалу (касові чи товарні чеки, інші бухгалтерські документи тощо).
Фінансування здійснюється у два етапи. Перший етап включає видачу авансу (70%) на покриття прямих витрат для підготовки матеріалу. Другий транш (остаточний розрахунок) здійснюється після надання одержувачем міні-гранту вичерпного звіту по першому траншу (авансу).
До конкурсної комісії по оцінюванню заявок входитимуть представники та представниці Центру інформації про права людини, Проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”, Коаліції з протидії дискримінації в Україні, а також (за згодою) – Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейської комісії в Україні.
Організатори залишають за собою право републікувати всі підтримувані матеріали – з дотриманням авторських прав, а також поширювати і популяризувати їх.
Організатори зобов’язуються не розголошувати конфіденційну інформацію з отриманих заявок. Конфіденційна інформація заявника включає в себе інформацію, що міститься у заявці, вартісну, цінову та іншу інформацію, надану учасниками конкурсу міні-грантів.
Організатори програми – Центр інформації про права людини спільно з Проектом “Без кордонів” Центру “Соціальна дія“ під егідою із Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження“ в рамках проекту: “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації”.