Стань голосом полонених українців: у Німеччині стартує інфокампанія | Центр прав людини ZMINA

Стань голосом полонених українців: у Німеччині стартує інфокампанія

A+ A-

Напередодні Дня Незалежності України в Німеччині розпочали кампанію «Be the #VoiceofCaptiveUkrainians» («Стань #ГолосомПолоненихУкраїнців») для вирішення гострої гуманітарної кризи. Наразі понад 25 000 цивільних українців перебуває у російському полоні, і ця кампанія має на меті привернути увагу до їхнього важкого становища й закликати до звільнення. В рамках кампанії організації Common Sense Communication, Центр прав людини ZMINA та Vitsche звертаються до німців із проханням вимагати швидких дій для звільнення полонених цивільних осіб, які потребують термінової медичної допомоги. 

Дані, які наводить український уряд, показує жахливу реальність звичайних українців, зокрема цивільних, людей похилого віку та жінок, яких забирають з їхніх домівок. Зараз у центрі уваги кампанії чотири таких особи: Микола Петровський, Євген Пришляк, Артем Баранов та Ірина Горобцова. Миколі, Артему та Євгену потрібна термінова медична допомога, а Ірина є правозахисницею. 

Микола Петровський – волонтер із Херсона, яким завжди керувало глибоке бажання допомагати тим, хто цього потребує. У 2012 році Микола потрапив в автомобільну аварію, в результаті якої він втратив частину ноги, але фізичні труднощі не зупинили його служіння громаді.  Він допомагав нужденним та евакуював людей під час війни. 

Микола був викрадений російськими військами в Херсоні 27 березня 2022 року. Відтоді він перебував у полоні та зазнав неймовірних випробувань, зокрема катувань і голоду. За цей час стан здоров’я Миколи значно погіршився, що ускладнило проблеми, з якими він вже зіткнувся через свою інвалідність.

Євген Пришляк – активіст із Нової Каховки. 13 серпня 2022 року він проводив час зі своїм другом у Новій Каховці, коли російські військові увірвались до них та затримали обох. Звинуватили у “шпигунстві”. Сім’ї затриманих відчайдушно шукали інформацію про їхнє місцезнаходження та стан здоров’я. Батькові Євгена навіть вдалося побачити сина, коли той ремонтував будівлю “військової адміністрації”. Він встиг розповісти про катування, але не вдавався в подробиці через присутність російських охоронців.

Потім Євгена вивезли в невідомому напрямку. В січні 2023 року, після місяців невизначеності, сім’я Євгена отримала від нього листа з табору для військовополонених у Росії. 

Артем Баранов – мешканець Нової Каховки. 13 серпня 2022 року росіяни викрали його із власного будинку. Спочатку чоловіка утримували в підвалі Каховського відділу поліції, потім перевели до табору військовополонених в окупованому Севастополі і звинуватили у “шпигунстві”. 

В полоні Артем піддавався фізичному впливу, психологічним тортурам та нелюдському поводженню: його били, погрожували насильством і змушували співати російські пісні. Такі умови перебування погіршують стан здоров’я Артема, який страждає на вроджену ваду серця, панкреатит і клишоногість.

Ірина Горобцова – правозахисниця з Херсона. Вона була не лише інженеркою в українській ІТ-компанії, а використовувала можливості своїх соціальних мереж, щоб висвітлювати правду про життя в умовах окупації. Жінка відмовилася евакуюватися з міста і натомість присвятила себе допомозі тим, хто опинився в пастці на окупованій території.

13 травня 2022 року, у свій день народження, Ірина зникла зі свого будинку в Херсоні. З моменту арешту її місцезнаходження та стан здоров’я були невідомі, та адвокатові вдалося з’ясувти, що вона перебуває у Сімферопольському СІЗО. 

Німців запрошують долучитися до кампанії, висловившись на захист цих полонених, а саме написати листи до посольства Росії в Німеччині, вимагати надати інформацію про їхній стан здоров’я та закликати негайно їх звільнити. Для цього потрібно перейти на сайт, скопіювати заяву та написати до Посольства Росії в Німеччині, запросивши інформацію про місцезнаходження та стан здоров’я Миколи, Ірини, Євгена й Артема.

«Поки українці відзначають День Незалежності, кампанія запрошує німців об’єднатися у висловленні солідарності. Підвищуючи обізнаність та захищаючи інтереси полонених українців, Німеччина може відіграти ключову роль у просуванні прав людини та справедливості у сильнішій Європі», – зазначає Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA. 

Та до кампанії може долучитися кожен бажаючий! Ви можете поділитись історіями Миколи, Ірини, Євгена та Артема в соціальних мережах, використовуючи підготовлену форму. Ділячись їхніми іменами, ми засвічуємо проблиск надії для ув’язнених і прокладаємо шлях до їхнього звільнення.

«Важлива кожна публікація, кожне згадування імен українців, які потребують невідкладної медичної допомоги. Коли ми розповідаємо про людей та їхні історії, ігнорувати їх стає важче», – говорить координаторка кампанії Діна Заіка.