Як Україні вирішити проблему документів з ТОТ? Правозахисники поділилися баченням з міжнародними партнерами | Центр прав людини ZMINA

Як Україні вирішити проблему документів з ТОТ? Правозахисники поділилися баченням з міжнародними партнерами

A+ A-

5 лютого 2025 року у Києві відбулася закрита презентація для міжнародних партнерів, присвячена обговоренню пріоритетних кроків держави щодо підтримки постраждалих від війни у 2025 році. 

Під час заходу експерти Коаліції правозахисних організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, представили аналітичну записку: “Якими можуть бути підходи щодо документів, виданих в окупації?”, в якій правозахисники окреслили перелік документів, які видаються окупаційною владою та можуть бути враховані державними органами України у визначеному порядку.

Документ спрямований на мінімізацію негативних наслідків окупації для українців, які продовжують проживати на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Під час презентації експерти представили ключові категорії таких документів, зокрема ті, що є критично важливими для реалізації прав громадян. Присутні обговорили виклики, з якими зіштовхуються мешканці ТОТ через відсутність визнання документів, виданих окупаційними адміністраціями. Також учасники заходу надали рекомендації щодо можливих шляхів врахування цих документів в українському правовому полі.

Захід став важливим кроком до напрацювання політики держави щодо громадян, які опинилися в складних умовах через тимчасову окупацію частини території України.

Визначення механізму використання інформації з документів, виданих в окупації, є однією із рекомендацій, наведених у переліку 13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році.

Ознайомитися з текстом аналітичної записки “Якими можуть бути підходи щодо документів, виданих в окупації?” можна українською та англійською мовами.

Цей матеріал вийшов за підтримки UK International Development від уряду Великої Британії; висловлені погляди необов’язково відображають офіційну позицію уряду Великої Британії.