Адвокаційну менеджерку ZMINA Альону Луньову нагородили орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

A+ A-

24 серпня з нагоди Дня Незалежності України президент Володимир Зеленський видав указ про відзначення державними нагородами низки громадських діячів, зокрема адвокаційної менеджерки Центру прав людини ZMINA Альони Луньової. Її нагородили орденом княгині Ольги III ступеня.

Відповідний указ оприлюднили на сайті президента України.

Альона Луньова – правозахисниця, юристка за фахом, від початку збройного конфлікту та окупації Криму вимушена була покинути півострів і відтоді активно займається захистом прав постраждалих від конфлікту осіб та адвокатуванням відповідних змін до законодавства. З осені 2020 року вона є радницею голови парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. 11 серпня 2021 року її обрано секретарем Міжвідомчої робочої групи з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Також державними нагородами відзначили інших правозахисників із Криму. Орден княгині Ольги III ступеня отримала Муміне Салієва – правозахисниця, дружина політв’язня Сейрана Салієва, активістка об’єднання “Кримська солідарність” і координаторка проєкту “Кримське дитинство”.

Орден “За заслуги” ІІІ ступеня отримав Абдурешит Джеппаров – правозахисник і ветеран кримськотатарського національного руху, один з ініціаторів створення “Кримської солідарності”. У 2014 році російські спецслужби викрали сина і племінника Абдурешита Джеппарова – Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова, за сім років їхнє зникнення так і не було розслідуване. У 2020 році Джеппаров був номінований на Нобелівську премію миру.

Орден княгині Ольги I, II, III ступенів – державна нагорода України для відзначення жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності. Орденом “За заслуги” I, II, III ступенів відзначають за видатні заслуги громадян в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах суспільної діяльності.