Дружини політв’язнів зустрілися із письменниками, журналістами ти правозахисниками у Києві

A+ A-

28 грудня Центр прав людини  ZMINA та Український ПЕН провели зустріч дружин ув’язнених в окупованому Криму та РФ громадянських журналістів з їхніми авторами-амбасадорами.

У зустрічі взяли участь письменник та президент Українського ПЕНу Андрій Курков — амбасадор політв’язня, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, журналістка Ірина Славінська — амбасадорка політв’язня, громадянського журналіста Амета Сулейманова, а також письменниця Ірина Цілик — амбасадорка політв’язня, громадянського журналіста Сейрана Салієва

Вони зустрілися із дружинами ув’язнених громадянських журналістів “Кримської Солідарності”. А саме — з журналісткою та правозахисницею Муміне Салієвою, дружиною Сейрана Салієва, Ділярою Бєкіровою, дружиною Ремзі Бєкірова, Лілею Люмановою, дружиною Амета Сулейманова, та Майє Мустафаєвою, дружиною Сервера Мустафаєва.

До зустрічі також долучилися Надія Добрянська та Тетяна Печончик від Центру прав людини ZMINA, а також представники Українського ПЕНу Тетяна Терен, Максим Ситніков та Алім Алієв.

Надія Добрянська повідомила, що зустріч мала на меті ближче познайомити авторів-амбасадорів із рідними політв’язнів, з якими вони працюють. “Тільки зі спілкування з рідними політв’язнів можна збагнути масштаб того, як політичні переслідування в окупованому Криму роблять заручниками Кремля не лише самих політв’язнів, а й їхні сім’ї та громади”, — поділилася Добрянська.

Учасники та учасниці зустрічі обговорили останні новини ув’язнених громадянських журналістів, їхні потреби та виклики їхніх рідних. Також автори-амбасадори, представники Центру прав людини ZMINA та Українського ПЕНу написали листи ув’язненим журналістам, а їхні рідні передадуть листи в місця їх утримання.

Муміне Салієва зазначила, що спільна робота має супроводжуватися саме живими зустрічами, дискусіями, бо це ефективно: Більше того, я та представниці інших сімей політв’язнів отримуємо дуже позитивні емоції, відчуття турботи та людської солідарності, з якою ділимося в Криму і з нашими рідними, які в неволі”.

Як відомо, наразі 127 українських громадян нині перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів, з них – 89 кримські татари. Також щонайменше 300 українців є полоненими в ОРДЛО.

Зустріч авторів-амбасадорів та дружин ув’язнених журналістів відбулася в межах кампанії #SolidarityWords, яку втілює Центр прав людини ZMINA та Український ПЕН за участі відомих українських письменників та журналістів.