Голова Центру прав людини ZMINA отримала правозахисну премію від посольства Нідерландів

A+ A-

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик була нагороджена премією “Тюльпан прав людини” від Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Ще однією лавреаткою цього року стала львівська правозахисниця Марта Чумало, заступниця голови Центру “Жіночі перспективи”.

Тетяна Печончик

Нагороду Тетяні Печончик вручив посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол 11 грудня з нагоди Міжнародного дня прав людини. Марта Чумало отримала нагороду у Львові.

Із 2012 року Тетяна Печончик очолює Центр прав людини ZMINA. Організація працює у сфері захисту свободи слова, протидії дискримінації, запобігання тортурам і жорстокому поводженню, боротьби з безкарністю, підтримує правозахисників і громадських активістів на території України, включно з окупованим Кримом, а також захищає осіб, які потерпіли внаслідок збройного конфлікту в Україні. ZMINA проводить інформаційні кампанії, освітні програми, моніторить і документує випадки порушення прав людини, готує дослідження та аналітику і домагається змін завдяки національній та міжнародній адвокації.

Марта Чумало

Марта Чумало – ґендерна експертка, феміністка, співзасновниця, заступниця голови, керівниця проєктів і психологиня Центру “Жіночі перспективи”. Активістка захисту жінок від домашнього насильства, експертка з ґендерної політики в кампанії проти сексизму “Повага”.

“Щорічне вручення “Тюльпана прав людини” – це величезна відзнака роботи багатьох правозахисників і правозахисниць в Україні, які щодня змінюють країну своїми справами. Навіть якщо нам вдається змінювати за рік роботи на відсоток чи два думку людей, їхнє сприйняття прав людини, готовність обстоювати власні права – це мотивує продовжувати далі”, – прокоментувала Тетяна Печончик вручення нагороди.

“Тюльпан прав людини” – нагорода уряду Нідерландів, ініційована Міністерством закордонних справ. Із 2008 року вона щорічно присуджується правозахисникам та організаціям, що підтримують права людини на глобальному рівні. Окрім цього, з 2018 року посольства Нідерландів у різних країнах теж вручають місцеві нагороди активістам та правозахисникам, які захищають права людини.

У 2018 році “Тюльпаном прав людини” в Україні був нагороджений співзасновник громадської організації “Доступно.UA” Дмитро Щебетюк. У 2019 році премію отримали кримська адвокатка Ліля Гемеджі та одеський активіст Віталій Устименко.

Також у 2020 році ZMINA ввійшла до глобального шорт-листа із 13 номінантів з усього світу для отримання премії Human Rights Tulips. Переможцем глобального конкурсу 2020 року стала Ліліт Мартиросян, трансґендерна жінка – правозахисниця з Вірменії. Про присудження їй “Тюльпана прав людини” оголосив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок 10 грудня.