Коаліція “Україна. П’ята ранку” говоритиме в Гаазі про механізми покарання Росії за воєнні злочини

A+ A-

8 грудня о 12:00 (за Києвом) Коаліція “Україна. П’ята ранку” проведе захід у Гаазі у Міжнародному кримінальному суді (МКС) в рамках 21-ї Асамблеї держав-учасниць Римського статуту МКС на тему “Зміцнення системи міжнародного правосуддя: виклики та можливості у випадку України”.

Кількість відкритих проваджень за фактом воєнних злочинів Росії вже становить 60 000 і зростає щодня. Відтак стає зрозуміло, що це непереборний виклик для української правової системи. Хоча МКС розслідуватиме кілька епізодів, українська влада не має можливості розслідувати решту: немає відповідного законодавства та інфраструктури, у більшості слідчих, прокурорів і суддів все ще бракує знань і навичок, відсутня постійна технічна та фінансова підтримка в необхідному масштабі.

Тому експерти коаліції “Україна. П’ята ранку”, спираючись на конкретні приклади задокументованих злочинів Росії, проаналізують ефективність доступних на сьогодні варіантів правосуддя та притягнення до відповідальності, обговорять можливі рішення для вирішення поточних викликів, з якими стикається українська внутрішня система і як вони вплинуть на спроможність системи міжнародного правосуддя в цілому.

Спікери:

  • Ольга Решетилова – Медійна ініціатива за права людини
  • Надія Волкова – Українська правова консультативна група
  • Наталія Охотнікова – Центр прав людини ZMINA
  • Роман Авраменко – Truth Hounds

Модератор: Роман Романов – Міжнародний фонд “Відродження”

Детальна інформація про захід (англійською) тут.