Майже 100 атак на журналістів торік та 15 ув’язнених медійників: Тетяна Печончик про ситуацію зі свободою слова в Криму

A+ A-

3 травня з нагоди Всесвітнього дня свободи преси у Києві в ІА Укрінформ відбувся круглий стіл, під час якого говорили стан свободи слова в Україні. Захід організував Інститут масової інформації спільно з Міністерством культури та інформаційної політики й міжнародними партнерами.

Ілюстративне зображення

До обговорення долучилися експерти міжнародних організацій, журналісти, представники органів державної влади, у компетенції яких реагування на порушення щодо безпеки журналістів, громадськість і представники медійних громадських організацій.

Так, голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик повідомила, що організація за минулий рік зафіксувала 98 випадків атак та погроз щодо журналістів та блогерів в окупованому Криму. Найчастіше медійникам погрожують представники окупаційної влади, а серед популярних методів тиску є затримання, арешти, штрафи за звинуваченнями в адміністративних правопорушеннях та кримінальне переслідування журналістів.

Також торік ZMINA зафіксувала вісім фізичних атак, серед них два випадки викрадень та катувань журналістів, три напади під час затримань, один факт застосування каральної психіатрії.

Як повідомила Печончик, хоча придушення незалежної журналістики й контроль над інформаційним простором триває ще з 2014 року, повномасштабна війна погіршила ситуацію в окупованому Криму.

“Зокрема, була введена адміністративна та кримінальна відповідальність за критику воєнних дій, за заклики до миру і за схвалення санкцій щодо економіки країни-агресора”, – коментує Печончик.

Тетяна Печончик

Крім того, за словами правозахисниці, станом на сьогодні за політично вмотивованими кримінальними справами за ґратами на території окупованого Криму та РФ залишаються 15 професійних журналістів або громадянських журналістів. Троє з них – Вілен Темер’янов, Ернес Аметов та Ірина Данилович – були ув’язнені торік.

Представниця ZMINA закликала всіх продовжувати тиск на Росію, щоб усі 15 ув’язнених журналістів з Криму були звільнені.

Дивіться відео із заходу за посиланням.