На Форумі громадянського суспільства ZMINA говорила про документування воєнних злочинів

A+ A-

30 травня у Мистецькому арсеналі пройшов Форум громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. До заходу також долучилась голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Тетяна Печончик (ліворуч)

Правозахисниця під час формату “Цукерня” розповіла, як документувати воєнні злочини якісно та докластися до механізмів правосуддя на національному та міжнародному рівні, які є визнані протоколи і стандарти документування, як і де зберігати дані, щоб і через десятки років їх можна було використовувати для ідентифікації і покарання воєнних злочинців.

Тетяна Печончик також проінформувала про роботу Коаліції “Україна. П’ята ранку”, де працюють над тим, щоб зібрана інформація лягла в основу кримінальних справ, а отже – правосуддя та справедливості.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” почала роботу 25 лютого 2022 року, наступного дня після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. На сьогодні Коаліція об’єднує 34 неурядові організації та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для системного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України. Також Коаліція займається захистом жертв російсько-української війни через існуючі державні та міжнародні механізми правосуддя. Ці зусилля спрямовані на досягнення справедливості через притягнення до відповідальності владної верхівки РФ за скоєння злочину агресії проти України.