Обрано новий склад Комісії з журналістської етики

A+ A-

16 березня у Києві відбулися загальні збори ВГО “Комісія з журналістської етики”, на яких учасники заслухали звіт про попередню діяльність, обрали новий склад правління організації, а також оновили персональний склад комісії.

Головою правління Всеукраїнської громадської організації “Комітет журналістської етики” (КЖЕ) присутні делегати переобрали Олексія Погорєлова, а головою КЖЕ — Андрія Куликова

До нового складу КЖЕ обрали 15 осіб, серед яких голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, що працювала і в попередньому складі комісії.

Четверо членів увійшли від організацій: Олексій Погорєлов (Українська асоціація медіа-бізнесу), Сергій Томіленко (Національна спілка журналістів України), Тетяна Лебедєва (Національна асоціація медіа), Борис Орел (Незалежна медіапрофспілка України).

Ще 11 членів обрано рейтинговим голосуванням: Андрій Куликов, Світлана Остапа, Ліза Кузьменко, Олексій Мацука, Олег Хоменок, Діана Дуцик, Тетяна Печончик, Сергій Гузь, Валерій Іванов, Оксана Романюк, Ліна Кущ.

Крім того, троє членів ВГО “КЖЕ” увійшли до резерву комісії (Дмитро Хоркін, Анна Мурликіна та Юрій Бідзіля).

В цілому склад КЖЕ оновився більш ніж на третину.

Комісія з журналістської етики є важливим ораном саморегулювання у журналістському середовищі. Вона є модератором, посередником між ЗМІ та їхніми аудиторіями, розглядає скарги на порушення Етичного кодексу українського журналіста, а також займається просвітою і просуванням етичних стандартів і найкращих практик у медіасфері, наприклад, протидіє поширенню мови ворожнечі у журналістських текстах”, — каже Тетяна Печончик. За її словами, голос КЖЕ є особливо важливим зараз, коли в медіапросторі набули поширення маніпуляції, фейки та дезінформація.

Тетяна Печончик

На загальних зборах члени КЖЕ також обговорили дизайн стратегії Комісії з журналістської етики на наступні три роки, зокрема, необхідність більш активної роботи та саморегуляції у зв’язку зі спробами влади зарегулювати медіасередовище.

Нагадаємо, Комісію з журналістської етики було створено 16 вересня 2001 року – у річницю зникнення Георгія Гонгадзе – під час установчих зборів журналістської ініціативи “Журналісти — за чисті вибори”. Згодом звернення ініціативи стало основою Етичного кодексу українського журналіста. Збори засновників відбулися в квітні 2002-го, а статут було зареєстровано 5 березня 2003 року.

На базі ВГО КЖЕ було створено Комісію з журналістської етики, яка розглядає скарги на порушення журналістами Кодексу журналістської етики.