Оновлений вектор руху: відбулася стратсесія Коаліції на захист громадянського суспільства

A+ A-

23–24 жовтня в Києві Центр прав людини ZMINA провів стратегічну сесію для учасників Коаліції на захист громадянського суспільства, яка об’єднала близько 20 учасників з різних громадських організацій.

Як відомо, Коаліція на захист громадянського суспільства створена ще 2018 року і бере активну участь у захисті прав громадських активістів і правозахисників, боротьбі з корупцією та відстоюванні принципів демократії та верховенства права. Учасники коаліції покликані допомагати громадянському суспільству України обмінюватись інформацією та спільно реагувати на напади й тиск із боку влади, силових органів та екстремістських груп, здійснювати спільні адвокаційні кампанії та акти солідарності на підтримку одне одного в разі, коли хтось із представників громадянського суспільства опинився в складній ситуації.

За словами координаторки проєктів ZMINA Людмили Янкіної, ця стратегічна сесія була потрібна для синхронізації діяльності членів коаліції та покращення ситуації щодо роботи правозахисників та активістів.

“З попередньої зустрічі вже пройшов певний час, і виникла необхідність поновити домовленості та визначитись із подальшим спільним планом руху. Під час сесії ми визначилися зі стратегічними цілями на найближчі п’ять років та з пріоритетними напрямами роботи – безпековими, аналітичними, адвокаційними, комунікаційними та іншими”, додала вона.

Крім того, оновлення стратегії та попередніх домовленостей дає можливість краще розуміти, над чим саме працює конкретна організація в коаліції та яку допомогу вона зможе надавати іншим учасникам.