Понад 40 людей послухали курс про роботу із дітьми груп ризику

A+ A-

Здається тільки вчора ми оголосили про початок відбору учасників навчального курсу “Захист та забезпечення прав дітей та молоді груп ризику”, а вже час його завершувати.

Так у п’ятницю, 20 листопада Тетяна Печончик в рамках міжнародної науково-практичної конференції “Ефективні підходи у роботі з підлітками, які мають досвід вживання психоактивних речовин” презентувала результати роботи організаторів та учасників цього курсу.

Зокрема, йшлося про очні тренінги з прав людини, спеціалізовані тренінги з прав дитини та тренінг для тренерів. Тетяна розповіла також про важливість заочних складових курсу, зокрема, дистанційних сесій, форумів, скайп-бесід та вебінарів.

Загалом курс, який тривав понад 8 місяців, послухали 45 учасників, 8 з яких запрошені до навчальної поїздки до Польщі. До навчання були залучені близько 20 експертів, троє з яких іноземні.

Презентація завершилася переглядом відеоролику, в якому учасники поділилися своїми враженнями, розповіли про те, що їм найбільше запам’яталося.

Окрім іншого, був опублікований посібник навчального курсу, який на паралельній сесії разом з випускниками та авторами презентувала Наталія Новик.

На початку презентації посібника випускники Мар’яна Гевко та Віктор Шилов зробли з гостями конференції вправу, яка доводить, що навіть люди, які давно займаються темою прав дітей, не завжди впевненні в наявності чи відсутності порушення прав дитини у тій чи іншій ситуації. Вона також довела, що поглиблення свої знання у сфері прав дітей та молоді груп ризику завжди актуальне.

Після цього Наталія перейшла до формальної частини презентації посібника навчального курсу “Захист та забезпечення прав дітей та молоді груп ризику”, який, ми сподіваємось, зможе допомогти у набутті чи поглибленні таких знань. Так вона розповіла, що посібник складається з чотирьох окремих частин: програма навчального курсу, збірник навчальних текстів курсу, збірник міжнародного та національного законодавства у сфері захисту прав дитини та посібник для тренерів, які працюють в інтересах дітей та молоді груп ризику.

Всі частини можна використовувати як разом, так і окремо.

Загалом він розрахований на соціальних працівників, педагогів, юристів, активістів та тренерів, які працюють в інтересах дітей та молоді груп ризику чи цікавляться цією тематикою. Він містить всі необхідні дані для пошуку в бібліотеках.

Один з авторів посібника Олексій Лазаренко відзначив, що найголовнішою перевагою є те, що він вже апробований учасниками і має практичну складову, тобто конкретні приклади та вправи.

Наталія Новик висловила сподівання, що посібник буде використовуватись у неформальній освіті, на курсах підвищення кваліфікації та подібних. 

Завершилася презентація курсу та посібника урочистим врученням сертифікатів випускникам про успішне проходження курсу.

Навчальний курс відбувавсяу рамках проекту Захист та забезпечення прав дітей та молоді груп ризику”, що реалізує ГО “Центр інформації про права людини” за підтримки Міжнародного благодійного фонду “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation EastWest AFEW-Україна) у співпраці з Міжнародною школою прав людини і громадських дій та Освітнім домом прав людини – Чернігів. Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.